Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Szlachetna Paczka w powiecie cieszyńskim: Współtwórz z nami paczkę!

Wsółtwórz z nami paczkę

Maszyna ruszyła. Zbiórka darów do Szlachetnej Paczki trwa w najlepsze. Wszyscy chcą być Mikołajami i mimo ciężkich czasów, zdobyć się na ludzki gest i zrobić coś dobrego. W powiecie cieszyńskim wolontariusze akcji mają pełne ręce roboty.

W chwili obecnej na terenie powiatu zgłosiło się piętnastu darczyńców, a to znaczy, że obdarowane zostaną wszystkie dotychczas zgłoszone rodziny. Sztab jednak nie spoczywa na laurach, bowiem wolontariusze wytyczyli sobie cel, by prezenty wręczyć w tym roku 30 potrzebującym rodzinom. W związku z tym dalej działają w terenie, a lista potrzebujących rodzin jest sukcesywnie aktualizowana.

fot. mat. pras.

Jeśli ktoś zastanawia się komu pomóc, może wybrać rodzinę pod adresem https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/272 lub przekazać dary komuś na naszym terenie, kto obecnie zaangażowany jest w tworzenie paczek, np. do redakcji “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” (ul. B. Chrobrego 21 w Cieszynie).

W związku ze wzrostem cen, jedną z najczęstszych potrzeb jest opał, ale pojawiają się też środki czystości, czy żywność. W związku z postępującą sytuacją pandemiczną i nauką zdalną, duże jest zapotrzebowanie na laptopy wśród dzieci, ale też wśród osób dorosłych, które chcą brać udział w wszelakich kursach i szkoleniach, by podnieść swoje kwalifikacje i zapewnić lepsze życie rodzinie.

Wraz ze strażakami PSP w Cieszynie, redakcja “Głosu” tworzy paczkę dla pani Sylwii, która ma 75 lat. Potrzebna jest żywność: herbata, ryż, makaron, cukier, dżem, konserwy rybne i mięsne, mleko 3,2 proc. w kartonie, orzechy, rodzynki, kokos, mąka pszenna, kakao, czekolada biała, kawa, kasza, olej, owoce i warzywa w puszkach. Potrzebne są także środki czystości, tabletki do prania. Pani Sylwia, zamiast pomyśleć o sobie, myśli o wnuczce, która jest jej oczkiem w głowie i bardzo chciałaby móc jej podarować podświetlanego renifera ogrodowego.

Jeśli ktokolwiek chce współtworzyć paczkę dla pani Sylwii, zapraszamy do siedziby redakcji „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, gdzie można zostawiać dary (do 9 grudnia). Będziemy je pakować, a w Wekeend Cudów, czyli 11-12 grudnia przewieziemy je do magazynu, a potem przekażemy pani Sylwii.

google_news