Wydarzenia Oświęcim

Szok podczas szkolnej wycieczki. 13-latka w łazience… urodziła dziecko

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels z Pixabay

13-letnia dziewczynka urodziła dziecko w łazience na terenie ośrodka wypoczynkowego w Zatorze, gdzie przebywała na wycieczce szkolnej. Wraz z noworodkiem trafiła do szpitala. Ojcu dziecka, jeśli jest pełnoletni, grozi nawet 12 lat więzienia.

W środę, 15 maja, tuż po 20.00 ratownicy medyczni oraz policjanci interweniowali w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie Zatora, gdzie 13-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, przebywając w łazience, urodziła dziecko. Małoletnia oraz noworodek pod opieką ratowników zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci ustalili, że małoletnia na terenie ośrodka była w ramach szkolnej wycieczki. Dzieci znajdowały się pod opieką nauczycieli, którzy powiadomili służby ratunkowe.

– W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem przestępstwa obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Materiały sprawy zostaną przekazane do jednej z mazowieckich jednostek policji. Za to przestępstwo pełnoletniemu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat więzienia, natomiast o karze wobec sprawcy, który nie ukończył lat 17, zdecyduje sąd rodzinny – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej komendy policji.

google_news