Sport Cieszyn

Szóstka przed przerwą i mistrz wygrywa ze spadkowiczem

Zdobywca tytułu mistrzowskiego w skoczowsko-żywieckiej okręgówce – zespół Błyskawicy Drogomyśl podejmował w ostatniej kolejce sezonu 2023/24 zdegradowany do klasy A LKS Goleszów. Niespodzianki nie było i triumfatorzy rozgrywek zakończyli je pewnym zwycięstwem.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której gospodarze strzelili pół tuzina goli, nie tracąc żadnego. Jako pierwszy trafił Krzysztof Koczur już w 4. minucie spotkania. Kolejne dwa gole dorzucił Eryk Rybka, który pokonywał goleszowskiego bramkarza w 20. i 28. minucie gry. 6 minut później na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Szołtys, a w 40. minucie miejscowych kibiców ponownie ucieszył Paweł Kisiała. Rezultat meczu na 6:0 ustalił w 44. minucie Eryk Rybka, notując hat-tricka. Po zmianie stron trener Krystian Papatanasiu dał pograć młodym zawodnikom, a jego drużyna wyhamowała i wynik z pierwszej odsłony utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra.

– Fajnie podeszliśmy do tego spotkania, nie lekceważąc przeciwnika. Sporo młodzieży otrzymało szansę gry, debiutowali w seniorskiej piłce juniorzy, co bardzo cieszy, bo pokazuje, że mamy silną drużynę. Naszym celem przed sezonem był tytuł mistrzowski i awans do wyższej klasy rozgrywkowej, co udało się osiągnąć, z czego bardzo się cieszymy – powiedział Krystian Papatanasiu, szkoleniowiec Błyskawicy.

Błyskawica Drogomyśl – LKS Goleszów 6:0 (6:0)
Eryk Rybka 3, Krzysztof Koczur, Bartłomiej Szołtys, Łukasz Kisiała

google_news