Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Sztućce srebrne – oryginalne prezenty dla małych i dużych

Srebrne sztućce, łyżeczki i grzechotki to propozycje znane i cenione od lat. Po latach zapomnienia, znowu wracają na salony. Tym razem nie tylko do zamożnych domów. Poznaj unikatowe wyroby ze srebra.

Sztućce srebrne

Niegdyś srebrne sztućce były synonimem dobrobytu i zamożności. Takich noży, widelców i łyżek nie widywało się w ubogich domach. Na srebro mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi.

Dziś jest nieco inaczej. Przede wszystkim srebro jest relatywnie tanie. Sztućce srebrne nie są symbolem wysokiego statusu materialnego. To raczej świadomy wybór podyktowany wysokim poczuciem estetyki i dbałością o zdrowie. Srebro bowiem ma właściwości antyseptyczne, działa przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. W tym kontekście jedzenie srebrnymi sztućcami powinno być traktowane jako symbol wysokiej świadomości prozdrowotnej.

Ponadto nie można nie zauważyć, że srebrne sztućce prezentują się niezwykle stylowo przy eleganckiej zastawie stołowej. Srebro jest metalem szlachetnym, łatwo je wyczyścić i nie rdzewieje. Nawet niewprawione oko bez trudu odróżni srebrne sztućce od metalowych i aluminiowych.

Jeśli szukasz oryginalnego i uniwersalnego prezentu, na przykład na ślub lub rocznicę ślubu, to komplet srebrnych sztućców będzie bardzo dobrym wyborem.

Srebrna grzechotka z grawerem

Czy srebro nadaje się na materiał na zabawkę dla dzieci? Tak, i to zdecydowanie bardziej niż plastik. Jak już zostało powiedziane, srebro jest antyseptyczne, a więc zdecydowanie bardziej higieniczne niż tworzywo sztuczne. Przy tym srebro, chociaż to metal, jest ciepłe i przyjemne w dotyku.

Srebrna grzechotka to produkt lekki, wydający przyjemny dźwięk w trakcie potrząsania nią. Z pewnością zainteresuje dzieci. Można nią zabawiać dziecko już kilka tygodni po urodzeniu. Dziecko, które ma około czterech miesięcy może nią potrząsać samo. Dodatkowym atutem srebra jest zdolność do odbijania światła. Ten efekt na pewno zainteresuje dziecko.

Srebrna grzechotka z grawerem to tradycyjny prezent wręczany z okazji chrztu dziecka. Teoretycznie powinien być podarunkiem od rodziców chrzestnych, ale dziś, gdy tradycje ulegają pewnemu rozluźnieniu, taki prezent może wręczyć każdy. Warto zadbać, by na grzechotce znalazło się imię dziecka i data urodzin bądź data chrztu.

Srebrna łyżeczka na roczek

Pierwsze urodziny to ważne rodzinne wydarzenie. Co prawda samo dziecko niewiele jeszcze rozumie i zamieszanie związane z urodzinami niekoniecznie jest dla niego przyjemne, niemniej warto zadbać, by po latach miało do czego wracać. Większość prezentów, które dziecko dostaje na pierwsze urodziny, to zabawki i ubranka. Na tę chwilę na pewno bardzo ważne i potrzebne, niemniej po latach znikną z domu i ślad po nich nie zostanie.

Srebrna łyżeczka na roczek to propozycja prezentu, który ma szansę stać się rodzinną pamiątką. Co prawda trudno mówić o dziedziczeniu jej przez kolejne pokolenia, ale może ona stać się początkiem kolekcji i nowej tradycji rodzinnej. Według niej, każde dziecko w rodzinie na pierwsze urodziny powinno dostać taką srebrną łyżeczkę.

Czy dziecko może nią jeść? Tak, jak najbardziej, przynajmniej dopóki nie zrobi się za mała. Podobnie jak dorosłe srebrne sztućce, tak i dziecięca srebrna łyżeczka jest antyseptyczna i jak najbardziej nadaje się do używania przy posiłkach.

Szukasz innych oryginalnych prezentów ze srebra? Więcej propozycji znajdziesz w sklepie: https://www.patery.com.pl/.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments