Wydarzenia Bielsko-Biała

Szukasz usług w branży wodno-kanalizacyjnej? Postaw na doświadczenie spółki Aqua!

Aqua S.A. to firma, która stawia na ciągły rozwój, czego obrazem jest powiększająca się lista usług. Klienci i mieszkańcy, obdarzający spółkę wodociągową zaufaniem, przekładają je też na pozostałe obszary jej działalności. Wiedzą, że tu mogą liczyć nie tylko na pełen profesjonalizm, ogromne doświadczenie, ale i konkurencyjne ceny.

Ciągły rozwój

Aqua świadczy rozmaite usługi dodatkowe w szeroko pojętej branży wodno-kanalizacyjnej, choć śmiało wychodzi i poza ten obszar. – Staramy się przygotowywać taką ofertę, która spełni oczekiwania zarówno wszystkich mieszkańców, jak i największych firm i instytucji działających w regionie. Wykorzystujemy do tego potencjał i zasoby naszej spółki, jednej z największych tego typu w kraju, a przy tym budujemy mocną pozycję na rynku. Coraz bardziej jesteśmy rozpoznawalni nie tylko z powodu dostarczania zdrowej i smacznej wody, ale także dzięki naszemu wkładowi w innych dziedzinach. Wychodzimy z założenia, że jeśli stoi się w miejscu, to tak naprawdę cię cofa – stwierdza Krzysztof Michalski, prezes spółki Aqua.

Aqua jako przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne dostarcza wodę do trzynastu gmin i odbiera ścieki z sześciu gmin w całym regionie. Posiada ponad 2 tysiące kilometrów sieci wodociągowej i ponad 1,3 tysiąca kilometrów sieci kanalizacyjnej. Jest więc jednym z największych przedsiębiorstw w branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce. Dostarczanie wody i odbiór ścieków to jednak niejedyne usługi, jakie świadczy dla regionu, bowiem od lat oferta Aquy jest stale rozwijana. Jest nie tylko szeroka i kompleksowa, ale także konkurencyjna cenowo i dostosowana do potrzeb rozmaitych odbiorców. Sięga po nią zarówno mieszkaniec budujący dom czy chcący zbadać jakość wody w studni, ale i wielka firma, potrzebująca kompleksowej obsługi. Wszyscy bowiem wiedzą, że na Aqua S.A. można liczyć.

Pełna oferta

Aqua ma pełną ofertę usług wodno-kanalizacyjnych. Na zlecenie inwestorów wykonuje przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne niewymagające budowy sieci. Ponadto świadczy specjalistyczne usługi w zakresie diagnostyki sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Aqua oferuje swoim Klientom rozliczającym zużycie wody w oparciu o wskazania podlicznika lub wodomierza zamontowanego na ujęciu własnym, sprzedaż i wymianę wodomierzy z możliwością podłączenia zdalnego odczytu.

W swojej ofercie posiada również sprzedaż i wymianę wodomierzy tradycyjnych, bez możliwości podłączenia zdalnego odczytu (dla osób niebędących klientami Aquy). Spółka prowadzi także sprzedaż materiałów instalacyjnych, rur i armatury do budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

– Sami na co dzień dbamy o własną sieć wodno-kanalizacyjną. Nasza praca w tym zakresie polega między innymi na tym, że wykrywamy wycieki i awarie na sieci. Te same usługi – poparte dużym doświadczeniem i codzienną pracą – świadczymy także mieszkańcom i innym zainteresowanym podmiotom. Dysponujemy specjalistycznym samochodem, dzięki któremu możemy zdezynfekować instalacje zewnętrzne. Inną naszą usługą jest diagnostyka sieci. Polega ona na czyszczeniu i udrażnianiu sieci, do czego też używamy specjalistycznych samochodów – przybliża Mariusz Jurzak, zastępca dyrektora techniczno-inwestycyjnego ds. kanalizacji i gospodarki ściekowej. – Oprócz działań związanych z utrzymaniem sieci, świadczymy ponadto wszelkiego rodzaju usługi związane z wypompowywaniem ścieków, czyszczeniem zbiorników i separatorów. Co więcej, w ramach tej oferty prowadzimy także inspekcję kamerami przemysłowymi. Wykorzystujemy samojezdne roboty wyposażone w kamery do sprawdzania większych średnic kanałów i rurociągów, natomiast w przypadku mniejszych rurociągów używamy kamer prętowych, dzięki którym możemy określić stan przyłącza klienta – dodaje.

Nowocześnie i ekologicznie

Stacja Utylizacji Emulsji Olejowych przyjmuje zlecenia na przetwarzanie odpadów niebezpiecznych, głównie emulsji olejowych oraz innych cieczy zaolejonych. W stacjach zlewnych oczyszczalni ścieków w Bielsku-Białej i w Rybarzowicach prowadzone są usługi w zakresie przetwarzania odpadów ciekłych oraz nieczystości bytowych i przemysłowych gromadzonych okresowo w zbiornikach bezodpływowych. Na terenie oczyszczalni w Komorowicach spółka posiada nowoczesną instalację do przetwarzania emulsji olejowych, będących odpadami niebezpiecznymi. Przyjmuje również odpady biodegradowalne, które w pełni – w duchu ekologii – wykorzystuje. Wspomagają one proces fermentacji, w wyniku którego powstaje biogaz, zużywany w agregatach prądotwórczych do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.

Tu zbadasz wszystko

Wizytówką miejskiej spółki wodociągowej jest jej Laboratorium Centralne. Pracuje tu zespół najlepszych specjalistów, którzy na okrągło badają dostarczaną mieszkańcom wodę. Pod lupę biorą także ścieki, by dbać o otaczające nas środowisko. To także dzięki nim można mówić o najwyższej jakości dostarczanych usług i budować społeczne zaufanie.

Lata doświadczeń, a także znaczny potencjał Laboratorium Centralnego Aqua S.A. spowodowały, że świadczy ono coraz więcej usług zewnętrznych. Oferuje pobieranie próbek wody przeznaczonej do spożycia oraz próbek wody ze wszelkiego rodzaju kąpielisk. Co więcej, pobiera próbki ścieków i osadów ściekowych. Wykonuje badania fizyczne i chemiczne wody, ścieków i osadów ściekowych, a także badania mikrobiologiczne próbek wody.

Z oferty laboratorium Aquy korzystają przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne, rozlewnie wód źródlanych, zakłady produkcyjne, ośrodki rekreacyjne i hotele, szpitale i ośrodki zdrowia, szkoły i przedszkola, właściciele indywidualnych ujęć wody i studni oraz właściciele przydomowych oczyszczalni ścieków. Spółki wodociągowe badają tu wodę ze swoich ujęć powierzchniowych, zarządcy hoteli czy basenów badają ciepłą wodę, by wykluczyć występowanie w niej bakterii Legionella, a placówki oświatowe czy restauracje sprawdzają jakość wody używanej do przygotowywania posiłków.

Co więcej, laboratorium świadczy też szereg innych usług, które dowodzą jego szerokich kompetencji. Prowadzi bowiem audyty wewnętrzne w innych laboratoriach o podobnym zakresie zadań. Pracownicy bielskiej spółki potrafią wskazać słabe punkty i rozpisać stosowny program naprawczy. Ponadto prowadzą szkolenia z zakresu norm, dotyczących prowadzenia rozmaitych badań. Ciekawostką jest możliwość zakupienia od Aquy i wdrożenia jej autorskiego oprogramowania do zarządzania pracą laboratorium pod nazwą „Aq-Lab”.

Przyłącza, diagnostyka i sprzedaż

W bielskiej spółce wodociągowej realizowana jest także usługa związana z projektowaniem i wykonywaniem przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnych (niewymagające budowy sieci) dla klientów. To kompleksowa oferta, bo zawiera dosłownie wszystko, co jest związane z przyłączeniem do wodociągów i kanalizacji. Mieszkaniec jest przez cały proces prowadzony za rękę przez fachowców, począwszy od opracowania dokumentacji a kończąc na wykonaniu przyłącza.

Pływaj z nami!

Wisienką na torcie oferty firmy jest Pływalnia Aqua przy ulicy Langiewicza w Bielsku-Białej. Choć funkcjonuje od 16 lat, to dzięki systematycznym modernizacjom wygląda jak spod igły i ciągle spełnia wszystkie oczekiwania mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Czysta jak kryształ woda, a do tego masażery, sauna, fitness i świetna atmosfera… Jest otwarta od bladego świtu do późnej nocy i – nie licząc ledwie trzech dni – przez okrągły rok!

Sercem obiektu jest rzecz jasna basen sportowy. Ma długość 25 metrów i szerokość 12,5 metra. Głębokość niecki w najgłębszym miejscu wynosi 1,8 metra, a w najpłytszym – 1,2 metra. To wystarczające parametry, by wygospodarować sześć torów ze słupkami startowymi. W głównym basenie można nie tylko bić osobiste rekordy, ale także się zrelaksować i wymasować. Umieszczono tam bowiem masażery. To podwodne gejzery masujące, zainstalowane na czterech wysokościach, więc umożliwiają łatwy masaż całego ciała.

Odwiedź stronę internetową spółki Aqua
www.aqua.com.pl

google_news