Wydarzenia Cieszyn

Szwecja pieszo wzdłuż i wszerz. Prelekcja Agnieszki Dziadek w Bibliotece Miejskiej!

Fot. mat. pras.

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza 25 sierpnia o godz. 17.00 na prelekcję podróżniczki Agnieszki Dziadek, p.t. “Sverige på längden czyli Szwecja wzdłuż”. Będzie to już ostatnie spotkanie w cieszyńskiej czytelni w ramach cyklu “Wakacyjne podróże z biblioteką”.

Inaczej niż w przypadku poprzednich wypraw Agnieszki Dziadek, wędrówka przez Szwecję nie prowadziła jednym szlakiem, lecz liczącą 3000 km autorską trasą, łączącą skrajne punkty Szwecji: cypel Smygehuk na południu i Treriksröset na północy. Agnieszka pokonała ją w 90 dni, brnąc przez nieskończone połacie bagien i opędzając się od hord komarów. Trasa łączyła urokliwe ścieżki leśnej, pełnej jezior, południowej części kraju z dzikimi bezdrożami Gór Skandynawskich. Na trasie znalazły się m.in. masyw Vindelfjällen (największy rezerwat przyrody w Europie), Park Narodowy Sarek, uznawany za ostatnie dzikie miejsce na kontynencie oraz trudno dostępne płaskowyże Rostu i Duiobal.

Agnieszka Dziadek jest cieszynianką. Podróżuje od kilku lat, pokonując pieszo, najczęściej samotnie, wielokilometrowe trasy na całym świecie i potrafi o tym opowiadać w fascynujący i dowcipny sposób, wzbogacając swoje prelekcje pięknymi zdjęciami dzikiej przyrody.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Szacun.

Oset
Oset
2 lat temu

No

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Wyżej nie jest komentarz od Konstantynopolitańczykówny, podszywacz działa, nie znudziło się. No.