Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Szybki sposób na dobry samochód, czyli zalety leasingu

Leasing to forma finansowania samochodu, maszyny czy sprzętu komputerowego w firmie. Wiąże się z wieloma korzyściami, co sprawia, że od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Jakie są zalety leasingu? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Niska rata miesięczna
  2. Wrzucenie raty leasingu w koszty
  3. Wykup na osobę prywatną
  4. Wysoki koszt jednorazowy
Niska rata miesięczna

Leasing online pozwala firmie na możliwość korzystania z nowego samochodu albo maszyny w szybki i wygodny sposób. Zaletą tej formy finansowania jest ponadto niska rata miesięczna, której wysokość można w dogodny sposób dostosować do swoich potrzeb. Aby uzyskać leasing samochodu z jak najniższą ratą miesięczną, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest wybór długiego czasu spłaty. Ponadto należy wybrać opcję leasingu z wysokim wykupem oraz wysokim wkładem własnym.

Wrzucenie raty leasingu w koszty

Niewątpliwą korzyścią, jaką daje przedsiębiorcy leasing maszyn, jest możliwość szybkiego i łatwego wrzucenia zakupu w koszty. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla osób, które kupują drogie pojazdy albo maszyny, których koszt wynosi powyżej 50 tys. euro, przedsiębiorców kupujących nowe auta albo małych podatników. Firmy te nie mogą stosować jednorazowej amortyzacji albo mogą ją zastosować jedynie do kwoty 50 tys. euro. W takich przypadkach leasing zwrotny jest polecanym i bardzo korzystnym narzędziem optymalizacji podatkowej. Ponadto nie każdy mały podatnik jest zainteresowany dokonaniem jednorazowej amortyzacji. W takiej sytuacji comiesięczne wrzucanie raty w koszty jest rozsądnym wyborem.

Wykup na osobę prywatną

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają możliwość wykupienia przedmiotu leasingu na siebie, czyli na osobę prywatną. Potem po czasie przynajmniej 6 miesięcy mogą oni sprzedać przedmiot leasingu (tj. maszynę, samochód, sprzęt komputerowy itp.) bez konieczności zapłaty podatku.

Wysoki koszt jednorazowy

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem wysokiego kosztu jednorazowego dla firmy mają możliwość jego wygenerowania właśnie poprzez leasing. Jak to zrobić? Wystarczy wpłacić 45% wkładu własnego. Dodatkowo możliwe jest podniesienie pierwszej raty leasingu np. do wysokości 10-15%. W ten sposób można przez okres pierwszych 2 miesięcy zaliczyć w koszty nawet 60% wartości maszyny albo samochodu. Tego rodzaju rozwiązania są szczególnie popularne pod koniec roku.

Przedstawione wyżej zalety nie są jedynymi, jakie wiążą się z leasingiem. Warto więc zainteresować się tym tematem, poznać inne korzyści tej formy finansowania i wybrać leasing dla firmy.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments