Sport Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Święty Mikołaj na suskim basenie. Rywalizowało 250 zawodników!

Fot. Wojciech Ciomborowski

Bardzo grzeczni i zarazem pracowici musieli być w tym roku pływacy suskiego Jasienia, gdyż nie ma chyba osób, którym wcześniej wizytę złożył święty Mikołaj. Sędziwy dziadek z brodą z workiem pełnym prezentów pojawił się na suskim basenie już we wczorajsze przedpołudnie

Odwiedziny gościa w czerwonym płaszczu były jedną z atrakcji 12. Rodzinnych Mikołajowych Zawodów Pływackich zorganizowanych przez kierownictwo i trenerów suskiego klubu przy wsparciu dyrekcji pływalni i władz powiatowych. Prezenty, prezentami, ale tego dnia liczyła się też dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji. W 28 konkurencjach wzięło udział ponad 250 zawodników. Na pierwszy ogień poszły najmłodsze dzieci, które przygodę z pływaniem zaczęły zaledwie trzy miesiące temu. Ich zadaniem było przepłynięcie basenu przy asekuracji starszych kolegów. Następnie do rywalizacji wkroczyli rodzice, którzy pełni zapału przystąpili do sztandarowej konkurencji tych zawodów jaką jest mistrz dokładności. Wyzwanie tyleż proste, co skomplikowane. Przepłynięcie, przy rzecz jasna wyłączonym zegarze, 50 metrów stylem dowolnym w czasie jak najbardziej zbliżonym do 2 minut. Triumfował Andrzej Knapczyk, który „pomylił się” o 0,47 sek.!, uzyskując czas 1:59,53. Drugie miejsce zajęła Monika Miklaszewska (2:02,06), a trzeci był Damian Gracjasz (1:57,17).

Nie mniejszych emocji dostarczyła sztafeta rodzinna 4 x 25 metrów stylem dowolnym z udziałem ośmiu drużyn. Wygrała rodzina Gracjaszów ze Stryszawy (1:13,28) przed rodziną Miklaszewskich z Suchej (1:19,33) i rodziną Jurków z Makowa (1:23,22). Potem emocje sięgały już zenitu, a walka toczyła się o ułamki sekund. Do wody wskoczyli bowiem zawodnicy UKS Jasień, którzy nigdy nie pływają na pół gwizdka.

Pełne wyniki tutaj 

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments