Porady i inspiracje

Tabletka nie tylko na ból głowy czyli rzecz o zmywaniu i praniu

Jak robić, aby się nie narobić? To popularne pytanie często towarzyszy nam w życiu i chociaż w naprawdę istotnych sprawach raczej nie ma zastosowania, to jednak świetnie sprawdza się w domu, gdy szukamy alternatywnych rozwiązań, dotyczących porządków. Na rynku jest wiele produktów, które mają nam ułatwić funkcjonowanie czy skrócić czas na sprzątanie. Dziś trudno sobie wyobrazić dom, bez takich sprzętów jak pralka czy zmywarka. Ale by działały dobrze – warto kupować do nie środki czystości z głową.

Proszek czy kapsułka – odwieczne pytanie

Każdy z nas posiada w domu pralkę. Jednak sam sprzęt to jeszcze nie wszystko. Trzeba jeszcze liczyć się z chemią, używaną do prania. Od kilku lat, do dyspozycji mamy wiele produktów, ale najczęściej zastanawiamy się czy używać proszku do prania czy kapsułek. I chociaż te drugie są na rynku od 2010 roku, często z tradycji i przyzwyczajenia wybieramy proszek do prania. Jest on tani, popularny oraz uniwersalny. Możemy go używać zarówno przy praniu ręcznym, w ciepłej czy zimnej wodzie. Dobry proszek np. ze strony https://niemchem.com/pol_m_Pranie_Proszki-do-prania-306.html radzi sobie praktycznie ze wszystkimi rodzajami plam. Wadą może być to, że zastosowanie większej jego ilości, może powodować pozostawianie zabrudzeń . Proszki muszą być też dobrze odmierzane za pomocą miarki, często należy je stosować również z płynem do płukania. Używając proszków musimy też zadbać o czyszczenie podajnika czy dozownika.

Kapsułki do prania, które znajdziemy na stronie https://niemchem.com/pol_m_Pranie_Kapsulki-do-prania-309.html są przeważnie droższe, ale także prostsze do korzystania. Nie trzeba ich odmierzać – wystarczy jedną kapsułkę wrzucić do bębna pralki. Z tego też powodu nie brudzimy i nie zapychamy dozownika. Kapsułki zapewniają też porządek w korzystaniu i przechowywaniu. Mają zwartą konsystencję, więc nic nie rozsypiemy. Ich wadą może być to, że jedna kapsułka oznacza jedno pranie, więc nie bardzo nadaje się do niewielkiej “przepierki”.

Czy potrzebna mi zmywarka?

W ostatnich latach popularność zyskuje też inny sprzęt, mający nam ułatwić życie – zmywarka. To czy warto w nią zainwestować jest właściwe pytaniem retorycznym. Zmywarka posiada szereg zalet tj. ogólna wygoda, dokładne i lepsze czyszczenie w porównaniu do ręcznego, funkcja samooczyszczenia zmywarki, oszczędność czasu, mniejsze rachunki za prąd i wodę, możliwość mycia naczyń w wysokich temperaturach, brak kontaktu człowieka z bakteriami oraz detergentami.

Czystość i połysk

Decydując się na zmywarkę, podstawowym środkiem do jej użycia są tabletki, które znajdziemy tutaj: https://niemchem.com/pol_m_Zmywarka_Tabletki-do-zmywarki-299.html . Wystarczy umieścić je w specjalnym pojemniku i rozpocząć proces czyszczenia naczyń.

Używając tabletek do zmywarki warto zaopatrzyć się również w środki takie jak sól, która eliminuje pojawianie się kamienia, jak również używać dobrego nabłyszczacza. Ma on za zadanie nadać połysk mytym talerzom czy garnkom. Zapobiega on też powstawaniu smug. Na rynku dostępnych jest wiele nabłyszczaczy np.  https://niemchem.com/pol_m_Zmywarka_Nablyszczacze-do-zmywarki-301.html jednak najlepiej używać tej samej linii, co używane tabletki. Po zastosowaniu nabłyszczacza nasze naczynia będą czyste i błyszczące. Warto wspomnieć też o tym, że stosowanie środków do zmywarki nie jest szkodliwe dla zdrowia, a nabłyszczacze są biodegradowalne.

Wybór odpowiednich środków należy do nas. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, jednak wszystkie one mają jedną funkcję – ułatwić nam życie.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments