Na czasie Wadowice

Tajemnice Jaroszowickiej Góry

W najbliższą sobotę, 22 października, o godz. 9:00 i 18:00 wędrując drogami Jaroszowickiej Góry będzie można porozmawiać ze specjalistami ze Stowarzyszenia Ficedula o lokalnej przyrodzie.

Jakub i Zuzanna Wykowie podczas spacerów pomogą rozwiązać zagadkę spadających jesienią liści z drzew, a także nauczą rozpoznawać tropy dzikich zwierząt. Jeśli dopisze szczęście, można będzie słyszeć a może nawet zobaczyć sowę. Będzie też o bezpieczeństwie podczas spotkań z dzikimi zwierzętami i na turystycznym szlaku. Nie zabraknie gier i zabaw.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na spacery obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 888-667-166 (Jakub Wyka), 530-815-262 (Zuzanna Wyka).

Stowarzyszenie Ficedula zostało założone w 2021 roku. Jego misją jest działalność na rzecz ochrony przyrody oraz edukacja przyrodniczo-leśna społeczeństwa. Stowarzyszenie realizowało m.in. projekty “Poznajemy zapylacze”, “Uzależnieni od przyrody!”, finansowane ze środków publicznych. Spacery po Jaroszowickiej Górze odbywają się w ramach Karpackiej Inicjatywy Lokalnej pn. “Poznajemy przyrodę Beskidów”.

 

google_news