Cieszyn Na sygnale

Zmarł 15-latek potrącony na pasach w Ustroniu

Fot. KPP w Cieszynie

Tydzień trwała walka o życie 15-latka, potrąconego w ubiegły czwartek na przejściu dla pieszych w Ustroniu. Dziś chłopiec zmarł w szpitalu w Katowicach, do którego trafił w bardzo ciężkim stanie.

O tragicznym w skutkach wypadku informowaliśmy tutaj. Do zdarzenia doszło, przypomnijmy, 13 października około godz. 6.30 na oznakowanym przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej.

– Kierujący osobowym mercedesem 87-letni mężczyzna potrącił 15-letniego chłopca. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła dziecku pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała go do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez śledczych – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news
Studio_projektowe_d
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
3 miesięcy temu

Niestety winna jest edukacja, co Ci po pierwszeństwie….prawo, lewo jeszcze raz prawo….

Mat
Mat
3 miesięcy temu
Reply to  Renata

Taka zasada to przy ruchu lewostronnym…. Potrzebna edukacja.

Tomasz
Tomasz
3 miesięcy temu

Szkoda chłopaka… Współczucia dla rodziców. Ból w sercu?

Teresa
Teresa
3 miesięcy temu

W Ustroniu miałam już kilka niebezpiecznych sytuacji z udziałem starszych kierowców. A to wymuszają na rondach, a to skręcają bez migaczy… Raz jeden starszy pan wyjechał po prostu na drugi pas, bo wymijał rower. Bez kierunku, tak o. A że z naprzeciwka jedzie auto, no to co?

Kaśka
Kaśka
3 miesięcy temu

Od 65 roku życia powinni wprowadzic szkolenie kierowców!!!Mówia na mlodych a starzy nie umia jeździć!

Leszek
Leszek
3 miesięcy temu
Reply to  Kaśka

za to młodzi “NIE UMIĄ” ani jeździć, ani mówić czy pisać po polsku…

Inżynier
Inżynier
3 miesięcy temu
Reply to  Leszek

Mlodzi kierowcy są lepsi od starszych, a jeśli uważasz że nie potrafią mówić i pisać po Polsku to zgłoś ten zarzut do Pana z kotem. Bo to właśnie dzięki zdalnej edukacji nasze dzieci są po tyłach. To my rodzice teraz za szkołę musimy nadrabiać wiedzę naszych pociech żeby takimi pustakami jak Kaczor nie były.

Eliza
Eliza
3 miesięcy temu
Reply to  Inżynier

Bzdury piszesz.

Perun
Perun
3 miesięcy temu

Wprowadzają durne przepisy a potem ludzie giną

Gti
Gti
3 miesięcy temu
Reply to  Perun

To są jakieś przepisy zabraniające popatrzeć się czy samochody zatrzymują się?

Nie pojmóje
Nie pojmóje
3 miesięcy temu
Reply to  Gti

Jestem kierowcą i jak wprowadzili “ulgi” dla pieszych to są tacy co wchodzą bez żadnej obserwacji obu stron jezdni.Wydaje im się,że kierowca wychamuje jak święta krowa wchodzi.

rgf
rgf
3 miesięcy temu
Reply to  Nie pojmóje

Zgadza się. Ale z 60 by wyhamowal. A przy 60 mogłoby się skończyć na złamania H. To nie było 60.W tym też jest wina kierowcy. Po to są ograniczenia prędkości. Przepis o szczególnej ostrożności kierowcy przed przejsciem jest starszy niż Prezydent a może i Prezes. Dziecko było na przejściu. Nie przed przejsciem.

jan
jan
3 miesięcy temu

MASAKRA