Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Tajemnice małego miasteczka, czyli czas na „Piąte przykazanie” Hanny Greń! – KONKURS

Kochamy małe miasteczka z ich zakamarkami pełnymi sekretów, mieszkańcami nieufnie podchodzącymi do obcych, dusznym, ale jakże intrygującym klimatem. O tym, że to wymarzone tło historii kryminalnych, wie doskonale Hanna Greń, autorka serii z Dionizą Remańską. Niedawno ukazał się trzeci tom, „Piąte przykazanie”.

Hanna Greń pisze kryminały pełne trudnych tematów

Hanna Greń, żona emerytowanego policjanta, doskonale czuje się wśród zbrodniczych intryg. Najchętniej tworzy nocą, a zabijać na kartkach papieru wprost uwielbia. Nie robi tego jednak dla samej przyjemności gnębienia swych bohaterów. Intrygi kryminalne są dla niej sposobem na to, by zwrócić uwagę czytelników na problemy, o których często chętniej się milczy niż mówi. A nie są to problemy, które powinno zamiatać się pod dywan.

W „Wiosce kłamców” była policjantka, Dioniza Remańska, szuka morderców swojego ojca, pewna, że skazano za tę zbrodnię niewinnych. W „Więzach krwi” przedmiotem jej śledztwa jest morderstwo i gwałt dokonane na pewnej kobiecie. W „Piątym przykazaniu” prowadzi sprawę zaginięcia młodego mężczyzny. Zaangażowana przez zrozpaczoną matkę próbuje potwierdzić lub rozwiać pewność kobiety co do tego, że jej syn został zamordowany.

Te historie opisane są z wyczuciem. Bez epatowania przemocą, bez rozlewu krwi, a jednocześnie z dużą dawką emocji. I empatii. Hanna Greń doskonale wie, jak podejść do trudnych tematów, by przedstawić je z jednej strony z wyczuciem, a z drugiej — bez owijania w bawełnę.

O czym jest „Piąte przykazanie”?

„Piąte przykazanie” to już trzecie spotkanie czytelników z Dionizą Remańską, która jako licencjonowany detektyw dostaje pierwsze, naprawdę poważne zlecenie. Kobieta przeniosła się do Strzygomia (znanego z pierwszego tomu serii) i powoli rozkręca firmę. Jeśli uda jej się rozwiązać zagadkę zniknięcia Pawła Pisarka, z pewnością pomoże jej to w rozkręceniu detektywistycznej działalności.

Maria Pisarek, która zgłasza się do Dionizy, twierdzi, że jej syn został zamordowany. Nie chce słuchać policji, która zakwalifikowała nieobecność Pawła jako zaginięcie. Kobieta podejrzewa niemal wszystkich mieszkańców miejscowości Osiny, w której mieszkał Paweł. Mieszkańców, którzy wedle jej słów mieli Pawła szykanować, obmawiać, a w finale doprowadzić do jego śmierci. Tak podpowiada jej matczyne serce. A jaka jest prawda? Tego Dioniza zamierza się dowiedzieć i znając jej upór, nie spocznie, dopóki nie pozna prawdy.

W tym samym czasie toczy się druga sprawa. Śmierć bestialsko skatowanego księdza nie daje się tak łatwo zignorować jak zaginięcie Pawła. Czy te sprawy mają jakiś związek? Odpowiedź znajduje się w „Piątym przykazaniu” Hanny Greń.

KONKURS

Wygraj najnowszą książkę Hanny Greń. Napisz w dwóch zdaniach, dlaczego to właśnie Ty powinieneś ją zdobyć?

Odpowiedź prześlij pod adres: [email protected] W tytule e-maila wpisz: KONKURS GREŃ – NAZWISKO. Z kolei w treści maila oprócz odpowiedzi na pytanie, prosimy o podanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu, miejscowość).

LAUREACI

  1.  Monika Bosek
  2.  Ewa Kurzawa
  3.  Lidia Cieślar
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments