Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Takiego koncertu jeszcze w Zawoi nie było! Każdy będzie mógł go zobaczyć

Fot. Łukasz Grudysz

Takiego koncertu w Zawoi jeszcze nie było. Dziś o 20.00 w pięknych okolicznościach przyrody wystąpi miejscowy Potock. Koncert będzie transmitowany na żywo!

Potock, to porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia  i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach.

Niesamowity skład spod Babiej Góry tworzy folkowo – rockową ucztę muzyczną, która na długo pozostaje w pamięci. Pięć góralskich kobiecych wokali w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu, perkusji to coś czemu nie można się oprzeć.

Ten rok mimo problemów koncertowych spowodowanych pandemią jest przełomowym czasem dla Potocku. Już za dziś grupa wydaje debiutancką płytę z czternastoma porywającymi kawałkami. Nagrań dokonano w Kosa Buena Studio z Jarosławem Toifl, za miks i mastering był odpowiedzialny Marcin Bors, produkcji zaś podjęła się Anna Kulka. Na krążku znajdują się piosenki inspirowane ludowymi utworami z regionu Babiej Gór, Podhala, Łemkowszczyzny a nawet Słowacji i Węgier.

Dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci” Babiogórskie Centrum Kultury pozyskało finanse na realizacje pierwszego koncertu LIVE Potocku. Koncert odbędzie się na magicznej polanie z widokiem na Babią Górę i będzie transmitowany na platformach YouTube i FB, a teraz można go obejrzeć z odtworzenia.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie tą drogą
nie tą drogą
2 lat temu

Oglądnąłem na YT. Dupy nie urywa. Czasem lepiej wymyślić coś zupełnie nowego, swojego w stylu góralskim niż próbować odgrywać stare szlagiery karpackie. Trochę się znam, więc mówię, że z tym repertuarem kariery nie będzie. Co najwyżej gminne koncerty. Potencjał może jest, laski fajne, ale cesta nie ta.