Wydarzenia Bielsko-Biała

Takiej debaty w historii bielskiego samorządu jeszcze nie było! W czwartek decydujące “starcie”

To już dziś – debata, jakiej w historii bielskiego samorządu jeszcze nie było. Największe redakcje w Bielsku-Białej łączą siły, by przeprowadzić wielką debatę prezydencką przed niedzielnymi wyborami samorządowymi – 7 kandydatów, 6 bloków tematycznych i tylko jeden zwycięzca.

Po fiasku propozycji Jarosława Klimaszewskiego, by debatę prezydencką zorganizować w Ratuszu, nie mogliśmy zaakceptować sytuacji, w której w blisko 170-tysięcznym mieście nie odbędzie się debata z udziałem wszystkich kandydatów na najważniejszy urząd w Bielsku-Białej.

Dzięki przychylności władz rektorskich, do debaty dojdzie w miejscu neutralnym i nie sprzyjającym żadnemu kandydatami – w auli Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. W porozumieniu ze wszystkimi sztabami ustalona została data i godzina wydarzenia – czwartek, 4 kwietnia, godz. 16.00. Debata odbędzie się bez udziału publiczności, mieszkańcy będą mieli możliwość śledzenia wydarzenia na żywo w mediach społecznościowych redakcji współorganizacjach wydarzenia – www.bielsko.biala.pl, Beskidzkiej TV, www.beskidzka24.pl, Radia Bielsko, www.bielsko.info oraz bielsko.tv.

Formuła wydarzenia jest prosta – kandydaci odpowiadać będą na pytania w sześciu blokach tematycznych, które ustalone zostały podczas rozmów ze sztabami. Kandydaci znają tylko ogólną tematykę, w której dziennikarze zadadzą im szczegółowe pytanie. Każdy kandydat otrzyma takie samo pytanie i będzie miał tyle samo czasu na udzielenie odpowiedzi – 90 sekund. Debatę podsumuje tzw. czas wolny, w którym każdy otrzyma 60 sekund na swobodną wypowiedź.

Sześć bloków tematycznych (każda redakcja zadaje pytania w dwóch z nich):
– mieszkalnictwo i mienie komunalne
– drogownictwo i komunikacja publiczna
– gospodarka odpadami
– edukacja i szkolnictwo wyższe
– zagospodarowanie przestrzenne i ochrona środowiska
– społeczeństwo obywatelskie.

Zapraszamy do oglądania!

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
My, Naród
My, Naród
7 dni temu

Tak, Panie Prezydencie. Wiemy czego się po Panu spodziewać, dlatego nie będziemy na Pana głosować.

Piotr
Piotr
9 dni temu

Ciekawe czy Pan prezydent przyzna publicznie, że Jego polityka w mieście, to tak naprawdę polityka PO. Jest przecież przewodniczącym zarządu powiatu w Bielsku-Białej

bez bicia
bez bicia
9 dni temu
Reply to  Piotr

Mówi w wywiadzie, że od 20 lat jest w PO

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu

Ojej, o 16 niedobrze bo mam drzemkę o tej porze i nie będę mogła śledzić na żywo.