Kultura i rozrywka Oświęcim

Takiej wystawy we Włosienicy jeszcze nie było

Fot. UG w Oświęcimiu

Już jutro (28 marca) do Włosienicy zawita mobilna wystawa o powietrzu. Można będzie dotykać, grać i eksperymentować. Eksponaty-urządzenia są przeznaczone do używania, a nie oglądania. Żeby poczuć prędkość wiatru, powąchać, jak pachnie Małopolska albo zbudować cząsteczki chemiczne, trzeba będzie ruszyć głową.

Wyjątkowa ekspozycja “Naukowiej” mieści się w 13-metrowej naczepie. To nie jest standardowy pojazd. Przyjedzie na własnych kołach. Jego ściany rozsuną się, żeby pomieścić szkolną klasę, czyli ok. 25 osób. Do dyspozycji będą poduszki powietrzne, okulary rozszerzonej rzeczywistości, piramida holograficzna, kompresor czy urządzenia do inhalacji solanką. Eksponaty mają angażować i oddziaływać na wiele zmysłów.

Niebanalna opowieść o powietrzu zahacza o nauki medyczne, biologiczne, fizyczne i chemiczne, ale również odwołuje się do literatury czy socjologii. Bardziej skomplikowane tematy wyjaśnią animatorzy.

W ciągu miesiąca wystawa “Naukowiej” przebyła ponad 350 kilometrów i dotarła do siedmiu miejscowości, gdzie zwiedziło ją prawie 3,5 tysiąca osób. W ostatnim tygodniu marca zatrzyma się we na parkingu przy remizie OSP we Włosienicy. Dla zwiedzających indywidualnie będzie dostępna 28 marca w godzinach 16:00 – 17:30.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments