Talent Sferawent Cieszyn w finale play-off I ligi śląskiej

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn awansowali do finału play-off I ligi śląska mężczyzn. Ekipa znad Olzy w półfinałowym dwumeczu pokonała Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla, wygrywając na wyjeździe 3:1 a przegrywając u siebie 2:3.

8 marca cieszynianie pokonali przeciwnika na jego parkiecie 3:1 (25:27, 25:16, 30:28, 25:21), więc w rewanżu przed własną publicznością do awansu potrzebne im było wygranie przynajmniej dwóch setów. Pierwszą partię gospodarze zapisali na swoje konto w stosunku 25:23, lepiej rozgrywając jego końcówkę. Niestety w kolejnej to młodzi zawodnicy z Jastrzębia okazali się lepsi. Goście szybko zbudowali pokaźną przewagę, którą utrzymali do końca seta, wygrywając go zdecydowanie 25:18.

Kluczowa dla losów awansu była trzecia partia. Po dobrym początku gospodarzy i objęciu prowadzenia 6:2, rywale ruszyli do odrabiania strat i doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu na boisku rozgorzała zacięta walka o każdy punkt, która trwała aż do końcówki seta, który ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 25:23. Takie rozstrzygnięcie “zabiło” mecz, bo już było wiadomo, że cieszynianie mają awans w kieszeni. W czwartym secie obie ekipy dokonały roszad w składach, wprowadzając na plac gry zawodników rezerwowych, dzięki czemu kibice oglądali radosną i nieco chaotyczną siatkówkę, w której zdecydowanie bardziej “radośni” byli gospodarze, a skuteczniejsi goście. Efekt był taki, że jastrzębianie wygrali bardzo wysoko tą rozgrywkę 25:13, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej o wyniku spotkania partii gra była wyrównana tylko do zmiany stron, do której doszło przy stanie 7:8. Później goście zdominowali dalszą część seta, wygrywając go 15:9, a cały mecz 3:2. To już nie miało jednak znaczenia, gdyż to cieszynianie mogli… cieszyć się z awansu do finału play-off I ligi śląskiej. W nim zmierzą się z Tauron Norwid Częstochowa. Na mecz ten zapraszamy 16 marca o godz. 18:00 do hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Talent Sferawent Cieszyn – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 18:25, 25:23, 13:25, 9:15)