Wydarzenia

TDJ Estate debiutuje na bielskim rynku mieszkaniowym

Na mapie Bielska-Białej rozpoczyna inwestycję pochodząca z Katowic firma deweloperska TDJ Estate, która od 10 lat realizuje ambitne projekty architektoniczne, takie jak: biurowce KTW oraz Pierwsza Dzielnica. Za projekt Sarniego Osiedla będzie odpowiadać znana i wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna Medusa Group.

 

Sarnie Osiedle to pierwsza inwestycja tego podmiotu w naszym mieście. Powstanie na zboczach wzgórza Trzy Lipki w pobliżu ulicy Kreciej – Na rodzimym rynku nasze inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem. Wierzymy, że podobny efekt uzyskamy w Bielsku-Białej. Tworzymy osiedla służące nie tylko mieszkaniu, ale i wypoczynkowi. Każda nasza inwestycja ma charakter otwarty, a ich nieodzownym elementem jest miejsce na przestrzeń wspólną i zielone zagospodarowanie terenu – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

 

Sarnie Osiedle w pierwszym etapie inwestycji dostarczy cztery budynki w których znajdzie się 151 mieszkań, od kameralnych kawalerek po przestronne dwukondygnacyjne apartamenty 5-pokojowe. W obrębie osiedla powstanie przestrzeń handlowo-usługowa. Przyszli mieszkańcy będą mogli się cieszyć zielonym dziedzińcem zachęcającym do relaksu i spotkań. Dodatkowym atutem inwestycji będzie przemyślnie zaplanowany sensoryczny plac zabaw rozwijający kreatywność u dzieci. Pozostałe udogodnienia wpisują się w rekreacyjny charakter Bielska-Białej, które znane jest z malowniczych tras MTB oraz szlaków górskich, do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana myjka rowerowa, a także dodatkowe przestrzenie tj. rowerownie i wózkownie. W zależności od wybranego mieszkania inwestorzy będą mieli do dyspozycji własny ogródek, balkon lub przestronny taras, skąd będzie można podziwiać widok na góry.

 

Projekt Sarniego Osiedla to nowoczesne podejście do planowania inwestycji mieszkaniowej, łączące kontekst krajobrazowy z ideą tworzenia wspólnych przestrzeni, które dają użytkownikom możliwość budowania sąsiedzkich relacji. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest lokalizacja i widok na góry, które były inspiracją dla brył budynków – dodaje Przemo Łukasik, współzałożyciel Medusa Group, autor takich projektów jak nowoczesne biurowce .KTW oraz osiedla Pierwszej Dzielnica w Katowicach.

 

Start budowy pierwszego etapu inwestycji został rozpoczęty 12 lutego 2024 roku. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane w IV kwartale 2025 roku.

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki.

TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, handlowe, a także gruntowe (land developing).

Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim.

W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka, a także Retail Park – Fabryka Park zlokalizowany w Katowicach obok fabryki FAMUR.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Zapraszamy na: www.tdjestate.pl

Sarnie Osiedle – www.sarnieosiedle.pl

Medusa Group – interdyscyplinarne biuro projektowe cenione w kraju oraz za granicą.

Zajmuje się nie tylko architekturą ale również urbanistyką, designem oraz projektami z pogranicza sztuki i architektury.

 

google_news