Wydarzenia Cieszyn

Teatr zamienił się w Narnię. Magiczny koncert Pawła Domagały | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

Jeszcze nie opadł kurz po wczorajszym występie Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, a na tutejszej scenie odbyła się kolejna muzyczna uczta. W sobotni wieczór dla zgromadzonych sympatyków swojego talentu muzycznego, ale też aktorskiego, wystąpił Paweł Domagała. Za sprawą jego koncertu, na blisko dwie godziny Teatr Mickiewicza stał się Narnią.

18 listopada minionego roku miał premierę, czwarty już albumu artysty, zatytułowany „Narnia”. Singlem promującym płytę został utwór “Po co ten krzyk”, który obok innych hitów wybrzmiał dzisiaj podczas występu. Płyta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony fanów, że wraz z dniem premiery wystartowała trasa koncertowa “Narnia Tour”.

Przed koncertem Paweł Domagała spotkał się z red. Morcinkovą, gdzie przyznał, że niejako inspiracją na tytuł krążka oraz samej trasy stała się książka “Opowieści z Narnii”. Nie omieszkał również odpowiedzieć na pytanie, czym dla Niego jest miejsce zawarte w tytule. 7 października w Polsat Box Go pojawił się pilotażowy odcinek serialu “Rafi”, w którym nie tylko gra, ale również razem ze swoją żoną, Zuzanną Grabowską napisał do Niego scenariusz. Kolejną ciekawostką jest, że nagrał również piosenkę tytułową do owej produkcji.

Chętnie mówił o pracy, jaką wykonał od momentu powstania pomysłu na serial, aż po jego realizację.

Napisanie scenariusza serialu jest wielką rzeczą. Dużym osiągnięciem było przede wszystkim to, że to wszystko się urzeczywistniło.   Sięgamy po dość ryzykowny temat, który jeszcze nigdy nie był poruszany w telewizji. Na to wszystko złożyło się pięć lat pracy, ryzyka, wytrwałości, dyscypliny i różnych meandrów losu. Jesteśmy z siebie dumni, że byliśmy w tym konsekwentni. Porównuję to do wydania pierwszej płyty – przekonywał Paweł Domagała.

fot. Małgorzata Krawczyk

Wywiad z Pawłem Domagałą już wkrótce w wydaniu drukowanym “Głosu Ziemi Cieszyńskiej.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news