Wydarzenia Bielsko-Biała

„Tęczowa akcja pomnikowa” dotarła do Bielska-Białej

Fot. Tęczowe Podbeskidzie

Działacze Tęczowego Podbeskidzia udali się z tęczową flagą i tęczową… parasolką pod pomnik Kazimiery Alberti na terenie bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Tym samym dołączyli do ogólnopolskiej akcji, która dla niektórych jej uczestników zakończyła się zatrzymaniem przez policję.

– Bielsko-Biała dołącza do tęczowej akcji pomnikowej! Przez Wami jedyny w Polsce pomnik Kazimiery Alberti (i na dodatek jedyny wykonany z materiałów polimerowych i grafenu w druku 3D). Alberti była pisarką i poetką, przez dekadę zamieszkiwała w Białej Krakowskiej. Przyjaźniła się z Nałkowskimi, Kasprowiczami czy Witkacym, a w jej domu odbywał się salon literacki. Była wszechstronną popularyzatorką sztuki i kultury, reżyserowała przedstawienia, prowadziła kabaret, wygłaszała prelekcje i organizowała wystawy. Wspierała funduszami ze swej działalności nie najlepiej sytuowane dzieciaki – informują członkowie Tęczowego Podbeskidzia.

I dodają: – #TęczaNieObraża i mamy podstawy przypuszczać, że Alberti nie miałaby nic przeciwko, że się przysiedliśmy. A jako że pomnik stoi na terenie kampusu ATH, pozdrawiamy wszystkie osoby nieheteronormatywne i sojusznicze, które studiują lub pracują na bielsko-bialskiej uczelni.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil novi
Nihil novi
2 lat temu

Tęczowi neomarksiści powtarzają tezę tak charakterystyczną dla wszystkich odmian marksizmu, że ich historyczną misją jest WYZWALANIE OFIARY. Dlatego, aby ideologia ta byla wdrażana musi być ofiara. Jeżeli nie ma takiej …. to należy ją wykreować. Ale to już zadanie dla aktywistów i “pożytecznych idiotów” jak ich nazywał Lenin.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Nihil novi

Skąd się biorą ofiary? Tak po prostu jegomość chce aby być ofiarą i jest? Aha, umowne ofiary, wykreowane aby mogła powstać nowa ideologia lub podtrzymywać dotychczasową. Jeśli jest ideologia to i muszą być ludzie wokół. Ciekawe, w wirtualnym świecie już można zajmować miejsce, kto tego nie rozumie to ćwok.

Tetryk
Tetryk
2 lat temu

Dzisiaj polskie wyższe szkoły to nie miejsce kształcenia i wyrabiania charakterów to raczej system rozprowadzania grantów dla lewicy. Kierunki humanistyczne nie zostały oczyszczone ze złogów komunistycznych. Obecnie humanistyka to oderwana od polskiej wspólnoty wyspa, która zajmuje się rozkładaniem tej wspólnoty na różne sposoby. Lewica przy tym grzeszy tym, co tak lubi zarzucać innym: brakiem tolerancji.
Uczelnie opuszczają absolwenci, którzy mają umysły zakażone lewicową ideologią, która nie tylko dorobiła się metki „nauki”, ale jeszcze na dokładkę pozwala tym, którzy ją głoszą, na poczucie moralnej wyższości. Te umysły zasilają szkoły, trafiają do mediów, do polityki.
Aby zakręcić ten zawór potrzeba radykalnego rozwiązania!

Tetryk
Tetryk
2 lat temu
Reply to  Tetryk

Zawór z mamoną.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Tetryk

Zdiagnozuj Tetryk lepiej, może mamonę dostaje nie lewica lecz zwolennicy Hołowni? Jest ich więcej niż lewicy, groźniej.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Tetryk

Jeśli taka jest diagnoza, niedobrze się dzieje to kto zarządza wyższymi uczelniami z większością parlamentarną od 5 lat? Niedawno przeszkadzały wszechobecne komuchy a teraz lewica na uczelniach? Lewica a już nie lewactwo?

Tetryk
Tetryk
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

naiwne pytania przypominające trochę obszczekiwanie przez psinkę

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Tetryk

Nie jest to Tetryk kwestia naiwnych pytań lecz obawy, że młodzi mogą myśleć inaczej sami od siebie nieindoktrynowani przez nikogo. Jeśli granty funkcjonują na uczelniach wiele lat, jeszcze przed przemianami w 89 r. to dziś jest pomysł Tetryka, że trzeba je zabrać bo korzysta lewica. Tetryk, zastanów się sam co proponujesz a nie oceniaj siebie jako psa a inny punkt widzenia jako psinkę. Co zrobisz z grantami, które bezpośrednio trafiają z firm zagranicznych w tym amerykańskich do szkół?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Tetryk

Politycznym pociągnięciem nie da się wszystkiego załatwić. Na specyfice uczelni trzeba się znać i zna się minister Gowin, który wywodzi się z tego środowiska, kilka lat zarządza resortem. Proponuję Tetryk wziąć to pod uwagę aby nie mijać się z własnym chciejstwem.
Wiedz Tetryk, że szanowanie “innych” kolegów i koleżanek na uczelni to standard uczelniany. No ale Tobie jest to obce, nie chcesz szanować inaczej myślących i nie zauważasz, że się sam uważasz za moralnie wyższego.

złośliwy
złośliwy
2 lat temu

Do MAMRA jak ten ZBOCZENIEC z warszawy – zawiadomienie złożone!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  złośliwy

Powtarzasz się “inżynier”

złośliwy
złośliwy
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Zjeżdżaj trollu 😀

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  złośliwy

Lustereczko prawdę Ci powie “inżynier” kto tu jest prawdziwym trollem.

Jan Bielski
Jan Bielski
2 lat temu

No cóż. Pani Alberti nie żyje i nie ma wpływu na to, że jej osoba jest wykorzystywana przez wielbicieli dewiacji, którzy z jej działalnością nie mają nic wspólnego.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
2 lat temu

Idźcie do domu, my nie powiemy nikomu.

Czika
Czika
2 lat temu

Miłe Panie ze zdjęcia – nie wystarczy zdobywać mądrości na ATH, trzeba jeszcze z nich korzystać. Bez pozdrowień.

grześ
grześ
2 lat temu

Musimy sie zjednoczyć i odeprzeć to tęczowe łajno oni igrają niech sie modla aby cierpliwość polaków była dłuższa niż ich powrót do rozumu

Zuza
Zuza
2 lat temu
Reply to  grześ

Sam jesteś łajno, polaku przez małe p. Homofobistyczny wredny trollu.

Renegat
Renegat
2 lat temu
Reply to  Zuza

No cóż chyba poparcie dla Biedronia świadczy o poparciu dla was !

Krystian
Krystian
2 lat temu

Trzy osoby wygłupiają się na jakiejś ławce. To naprawdę warte opisywania w mediach?

aad
aad
2 lat temu
Reply to  Krystian

Hitler był jeden ,też się wygłupiał ?

Michał
Michał
2 lat temu

Akcja bez sensu, jestem gejem, studiuję na ATH i nie widzę żadnego prześladowania, wręcz przeciwnie, jest przyjazna atmosfera i nie słyszałem słowa uszczypliwości. Panie aktywistki tylko robią z siebie idiotki ośmieszając całe środowisko.

Zuza
Zuza
2 lat temu
Reply to  Michał

To, że Ciebie szykany nie dotykają, to tylko się ciesz. Nie masz pojęcia, jak tzw. hetero potafią zaszczuć gejów czy lesbijki. Zamiast wspierać ludzi, których się szykanuje, to “uspakajasz” środowisko” Bardzo egoistyczne podejście.

Cena za wspieranie
Cena za wspieranie
2 lat temu
Reply to  Zuza

Nasza epoka już nie chce bohaterów, ale promuje ofiary. Oni zawsze w każdym kraju postępują tak samo, czyli ukazują się jako ofiary wzbudzające odruch współczucia. Ale wystarczy spojrzeć, co już stało się w Zachodniej Europie – tam już „ofiary” przekształciły się w prawdziwych TYRANÓW. Za niepoddawaniu się nowej idei można wylecieć ze studiów lub z posady, a nawet trafić do więzienia. Nie pozwólcie, aby u nas stało się to samo. Jeszcze macie czas.

Michał
Michał
2 lat temu
Reply to  Zuza

Bzdura, tzw zaszczuwanie to propaganda medialna określonej opcji politycznej. Kto za co szykanuje zależy tylko od człowieka. Można wyśmiewać za wiek, płeć, niski i wysoki wzrost, wiarę, narodowość, zawód i jeszcze za tysiące powodów. Proponuję wyjść ze swojej bańki mydlanej i zacząć zmianę od siebie a nie ujmować się za krzykliwymi paniami wyrządzającymi krzywdę wszystkim homoseksualistom.

Renegat
Renegat
2 lat temu
Reply to  Zuza

no jak się prowokuje to czasem można w pląbę dostać – prawo akcji i reakcji , chyba ta ATH to jednak słabo edukuje.
Ja nie mam nic do osób homoseksualnych , nie interesuje mnie to co robią w alkowie , natomiast nie pozwolę żeby mnie zmuszano do akceptowania zachowań obcych kulturowo
TOLERANCJA TO NIE TO SAMO CO AKCEPTACJA !

jasio
jasio
2 lat temu
Reply to  Michał

Ja też jestem gejem. Za to mi się nie oberwało ale jak odmawiałem sobie różaniec w autobusie to zostałem zwyzywany od kościółkowych pedofilów

Denis
Denis
2 lat temu

.

Last edited 2 lat temu by Denis
Szkoda gadać
Szkoda gadać
2 lat temu

Panie M. rozumiem, że jest sezon ogórkowy, a do garnka trzeba coś włożyć, bo wierszówka musi być ale to już jest dno i metr mułu. Oczywiście mój komentarz też nie obraża – powiem więcej to czysta afirmacja.