Wydarzenia Bielsko-Biała

Tegoroczna akcja “Sprzątamy Beskidy z PTT” zmierza do finału

To już ostatni akcent tegorocznej akcji “Sprzątamy Beskidy z PTT”. W najbliższą sobotę, 15 czerwca, wolontariusze wybiorą się oczyścić ze śmieci szlaki Hrobaczej Łąki.

Akcja organizowana jest już po raz trzynasty przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie – Oddział w Bielsku-Białej. W tym roku pierwsza odsłona miała miejsce w kwietniu w rejonie Klimczoka. W sprzątaniu wzięły wówczas udział 223 osoby, w tym 180 dzieci i młodzieży, a zebrano około 600 litrów odpadków. Natomiast w maju celem były trasy wiodące na Babią Górę. Tym razem w akcji wzięło udział 331 osób, w tym 231 dzieci i młodzieży, a efektem było nieco ponad 1500 litrów zebranych śmieci.

Teraz czas na finałową wyprawę tradycyjnie na Hrobaczą Łąkę. Poszczególne grupy wystartują z różnych miejsc. Chętni, którzy chcą przyłączyć się do sobotniej akcji, mogą kontaktować się pod numerem telefonu 661-536-667.

Akcja “Sprzątamy Beskidy z PTT” ma na celu – oprócz oczyszczania szlaków ze śmieci – także szeroko pojętą edukację. Młodzi ludzie, którzy biorą w niej udział, z pewnością nie będą w przyszłości wyrzucać odpadków gdzie popadnie. Ponadto, uczniowie zbierający śmieci na szlakach spotykają się z dużą przychylnością ze strony napotkanych turystów. – Każdego roku w naszej akcji bierze udział coraz więcej osób. Niestety, z każdym rokiem rośnie także liczba śmieci zbieranych z górskich szlaków – mówi prezes bielskiego PTT Szymon Baron.

Patronat prasowy nad przedsięwzięciem sprawują portal beskidzka24.pl oraz “Kronika Beskidzka”.

google_news