Cieszyn Na sygnale

43-letnia pasażerka hondy nie przeżyła. Tragiczny finał wypadku w Ochabach

Fot. KPP w Cieszynie

Wczorajszy wypadek w Ochabach Małych, o którym informowaliśmy tutaj, ma tragiczny finał. W wyniku odniesionych na miejscu zdarzenia obrażeń, zmarła pasażerka motocykla…

Przypomnijmy, że wczoraj przed godziną 17.00 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do wypadku z udziałem motocykla. Miał on miejsce na DK81 w Ochabach Małych. Wstępne ustalenia policjantów, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, wskazują na to, że kierujący hondą 41-latek z Jastrzębia-Zdroju najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go samochodem i najechał na tył toyoty. Na miejscu interweniował LPR. 43-letnia pasażerka, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju, została zabrana do szpitala. Niestety, zmarła w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń.

– Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego, kryminalni i technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Motocykl został zabezpieczony do dalszych, szczegółowych oględzin. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z powodu zablokowania drogi w kierunku Skoczowa, wyznaczony był objazd przez Wiślicę i Dębowiec – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci codziennie, pełniąc służbę na drogach, robią co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Liczne kontrole i akcje profilaktyczne, mają na celu poprawę bezpieczeństwa, to walka o to, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. – Największym gwarantem bezpieczeństwa jednakże nie są akcje ani kontrole, ale rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim ograniczone zaufanie względem innych uczestników, zachowanie szczególnej ostrożności i bezpiecznej odległości. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków są nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu, nieprzepisowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości – dodaje Krzysztof Pawlik.

Dobra pogoda sprzyja podróżom. Ruch na drogach, a szczególnie na trasach prowadzących do miejscowości turystycznych, jest duży. W związku z tym wzrasta też ryzyko wypadków, szczególnie z udziałem pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. – Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem, uważając zarówno na siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bez względu na okoliczności zdarzenia, rower, quad, hulajnoga czy motocykl nigdy nie zapewnią takiego bezpieczeństwa jak samochód. Podróżując z prędkością dostosowaną do warunków na drodze, zachowując bezpieczną odległość i pełną koncentrację na drodze, dbając o dobry stan techniczny pojazdu, możemy mieć pewność, że bezpiecznie trafimy do celu – podkreśla Krzysztof Pawlik.

google_news