Sport Cieszyn

Tempo Puńców świętuje 70-lecie

Fot. Krzysztof Marciniuk

Tydzień po zakończeniu sezonu piłkarskiego, działacze, zawodnicy, trenerzy i kibice LKS Tempo Puńców spotkali się, by świętować jubileusz 70-lecia klubu. Uroczystość i sportowe atrakcje odbyły się w sobotnie popołudnie, 29 czerwca.

Prezes Andrzej Lacel przywitał uczestników jubileuszowej fety, a Andrzej Ernst z zarządu “Tempa” przedstawił pokrótce klubowa historie liczącą siedem dekad. Funkcjonowało kilka sekcji, ostatecznie postawiono na piłkę nożną. Największe sukcesy futbolistów to mistrzostwo A-Klasy w sezonach 2008/2009 i 2016/2017. W minionym sezonie drużyna pod wodzą trenera Wojciecha Gumoli zajęła 9. miejsce w bielskiej okręgówce.

Nie zabrakło licznych odznaczeń od Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Z gratulacjami i okazałym pucharem przybył prezes Podokręgu ZPN w Skoczowie Bogusław Walica. Gratulacje, kwiaty i okolicznościowy adres przekazali wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar i przewodniczący Rady Gminy Karol Lipowczan.

Po oficjalnej części przeprowadzono turniej piłkarski dzieci i młodzieży. W pokazowym meczu kibice oklaskiwali drużyny LKS Tempo i Legend LKS Tempo. Jubileuszowe spotkanie zakończył festyn sportowy.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o