Sport Wadowice

Tenis w Bajce. Dla dzieciaków to ogromna frajda – ZDJĘCIA

Wielu rodziców marzy o sportowej karierze swoich pociech, a niejedni dokładają starań, by zapewnić potomkowi jak najlepsze warunki treningowe. W Choczni w spełnieniu pragnień pomaga przedszkole.

Maluchy z Przedszkola “Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni na zajęciach poznają tajniki gry w tenisa ziemnego. – Nie są to treningi na korcie – wyjaśnia trener Jan Gajczak. – Dzieci poprzez zabawę uczą się elementarnych podstaw dyscypliny. Zajęcia służą przede wszystkim ogólnemu rozwoju fizycznemu i psychicznemu dziecka. Maluchy korzystają ze specjalnie dla nich przeznaczonego sprzętu, znacznie lżejszego, niż używają starsi – wyjaśnia szkoleniowiec.

Na zajęciach maluchy biegają, odbijają piłeczkę, poznają zasady gry. – To dla nich ogromna frajda – twierdzi Bożena Gajczak, wychowawczyni grupy Smerfy w „Bajce”. – Dzieci uwielbiają zabawę w ruchu, sportową rywalizację. Stąd pomysł, aby ich energię ukierunkować na dyscyplinę wymagającą nie tylko sprawności fizycznej, ale także dostosowania się do stanowczych zasad obowiązujących tak na korcie jak również wśród widzów. Tenis nie bez przyczyny jest traktowany przez specjalistów jako szkoła kształtowania charakteru – podkreśla nauczycielka.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments