Tenisiści LKS Lesznianka walczą o punkty

Tenisiści stołowi LKS Lesznianka nowy rok rozpoczynają od startów o punkty. Seniorzy znów grają w rozgrywkach 3 i 4 ligi. Sekcja dzieci i młodzieży ćwiczy intensywnie na treningach i startuje w turniejach rangi mistrzowskiej.

W ostatnich dniach stycznia w dwóch miastach na Śląsku odbywały się Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne. Zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych grają zbierając punkty do rankingu pozwalające im wystartować później w eliminacjach krajowych docelowo mających zakończyć się udziałem w Mistrzostwach Polski.

W Gliwicach rozegrano III WTK Skrzatów i Żaków. W barwach LKS Lesznianka zagrały Wiktoria Cieślar i Magdalena Byrtek. Pierwsza z wymienionych w pewnym momencie rywalizacji w turnieju grała nawet o finał. W meczu z Aleksandrą Kałuża przegrała minimalnie 2:3. Ostatecznie zakończyła swój udział na miejscu 5-6. Magda Byrtek z kolei uplasowała się na miejscu 7-8. Obie zawodniczki należą do czołówki tenisistek na Śląsku w swojej kategorii wiekowej.

W Jastrzębiu Zdroju z kolei odbył się WTK Młodziczek i Młodzików. Tam ze świetnej strony pokazała się Emilia Byrtek. Mieszkająca w Lesznej, wychowanka LKS-u, reprezentująca barwy MKS Czechowice zajęła 1 miejsce i dzięki temu wywalczyła przepustkę na Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny. Na słowa uznania zasłużył Błażej Lorc, który wystartował po raz pierwszy i pokazał się z bardzo dobrej strony zajmując miejsce w przedziale 17-24. Nie mieli szczęścia tym razem w grze Michał Pilch i Jan Mizia. Dodajmy jednak, że trenują w klubie bardzo rzetelnie i tylko jest kwestią czasu, gdy dołączą do czołówki na Śląsku.