Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Tropili aż do skutku. Ośmiu poszukiwanych w rękach policji!

Bielscy policjanci tylko w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymali osiem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci tropią poszukiwanych aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla nich nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Zatrzymanie to z reguły wynik żmudnej pracy śledczych, ale niekiedy poszukiwani wpadają w ręce stróżów prawa w niecodzienny sposób. Wszyscy poszukiwani trafili już za kratki.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kraszewskiego w piątek w godzinach nocnych. Policjanci z czechowickiego komisariatu zatrzymali 53-latka, który poszukiwany był przez sąd w Pszczynie.

W godzinach porannych natomiast w Kozach policjanci bielskiej drogówki zatrzymali 41-latka kierującego fiatem, który spowodował kolizję najeżdżając na zaparkowany pojazd, a następnie zjechał do rowu. Jak się okazało kierujący był nietrzeźwy, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a na dodatek był poszukiwany przez bielski sąd. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wskazało, że kierujący mieszkaniec powiatu bielskiego miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz po odbyciu wcześniej już zasądzonej wobec niego kary roku i trzech miesięcy więzienia, grozi mu kolejny wyrok w związku z popełnionymi kolejnymi przestępstwami.

Kolejnego poszukiwanego w piątkowe popołudnie w Bielsku-Białej na ul. Barlickiego zatrzymali policjanci bielskich oddziałów prewencji. Mundurowi zostali poinformowani, że na ulicy awanturuje się agresywny mężczyzna. Jak się okazało awanturnik poszukiwany był przez bielski sąd, ponieważ chciał uniknąć kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. 66-latek trafił już do aresztu.

Do kolejnego zatrzymania doszło również w piątkowe popołudnie w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, gdzie kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach mężczyznę. 72-latek ukrywał się, bowiem miał do odbycia karę dwóch lat i dwóch miesięcy więzienia.

W Czechowicach-Dziedzicach na ul. Węglowej policjanci z tamtejszego komisariatu w piątek wieczorem zatrzymali z kolei 27-letniego mieszkańca, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pszczynie. Teraz następne pół roku spędzi „za kratami”.

Policjanci z czechowickiego komisariatu w sobotę zatrzymali także kolejną osobę poszukiwaną. Tym razem poszukiwanego wytropili dzielnicowi, którzy zatrzymali 35-letniego mieszkańca, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Z kolei w poniedziałek doszło do kolejnych dwóch zatrzymań. W pierwszym przypadku policjanci z Kobiernic w Porąbce zatrzymali 21-letniego mieszkańca Oświęcimia, który poszukiwany był zarówno przez sąd w Oświęcimiu, jak i sąd w Bielsku-Białej. W drugim przypadku policjanci z czechowickiego komisariatu w poniedziałkowy wieczór w Czechowicach-Dziedzicach interweniowali przed jednym z centrów handlowych, gdzie ochrona sklepu ujęła sprawcę kradzieży alkoholu. Jak się okazało sprawca kradzieży był poszukiwany przez pszczyński sąd. Został zatrzymany przez policjantów. Ponadto odpowie jeszcze za kolejną kradzież oraz uszkodzenie ciała pracownika ochrony sklepu, który podczas szarpaniny z 49-letnim złodziejem doznał niegroźnych obrażeń. Wszyscy poszukiwani trafili już za kratki, gdzie obywać będą zasądzone kary.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zenek
zenek
9 miesięcy temu

a Jaworek ?