Wydarzenia Cieszyn

Trudna sytuacja i pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie cieszyńskim (aktualizacja)

Fot. Gmina Skoczów

W nocy wystąpiły silne opady deszczu, które spowodowały zalania i podtopienia w wielu miejscach regionu.

We wtorek o 8.15, Janina Żagan, starosta cieszyński ogłosiła pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązuje na terenie miast i gmin powiatu cieszyńskiego do odwołania. Jednocześnie starosta zobowiązała burmistrzów, wójtów oraz wszelkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

O trudnej sytuacji w Skoczowie informuje tamtejszy ratusz, przekazują też mieszkańcy. Wezbrała Bładnica, w Pogórzu odwołano zajęcia w szkle (ZSP), a część dróg jest nieprzejezdna. Na tę chwilę w niektórych miejscach zauważalny jest spadek poziomu wody, ale prognozy pogody nie są dobre.

* Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informuje, że do godz. 8.00, w związku z ulewami, strażacy interweniowali 170 razy. O ile na początku źle było tylko w Skoczowie, potem dołączyły Ustroń i Goleszów. Zamknięto szkołę w Górkach Wielkich, zalany został sklep wielkopowierzchniowy w Skoczowie na Dolnym Borze.

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska:

 

google_news