Wydarzenia Żywiec

Trwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Do 23 września potrwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Głosuj.

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania. Wyniki poznamy w październiku. W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty: 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz. Podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania. Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe: PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl  – wyjaśnia biuro prasowe.

W przypadku Żywiecczyzny w kategorii o zasięgu wojewódzkim nie ma projektu, który przygotowałyby organizacje z powiatu żywieckiego. Są dwa projekty, które dotyczą obszaru województwa śląskiego, w tym i Żywiecczyzny. To: “Śląskie kocha siatkówkę!” (projekt za 674 512 zł) i “Pociąg do Kultury II” (241 tys. zł). Natomiast wśród zadań w podregionie 1. (obejmuje Bielsko-Białą oraz powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki) znalazł się jeden projekt przygotowany przez organizację z Żywiecczyzny, który jest kontynuacją ścieżki Trzech Harnasi z Jaworzynki przez Zwardoń do Rajczy – “Ruszaj w góry z harmonią natury” (399 tys. zł).

To ulepszenie ścieżki w instalacje, które pozwolą turyście w pełni i wszystkimi zmysłami korzystać z jej uroków. Pojawią się instalacje mini-tężni na ścieżce w czterech miejscach odpoczynkowych , zamontowane będą lunety w miejscach widokowych, zamontowane instalacje fotowoltaiczne, które będą zasilały punkty odpoczynkowe i punkty ładowania rowerów elektrycznych, a na polanach leśnych pojawią się hotele na owady zapylające oraz budki lęgowe. Podsumowaniem będzie impreza turystyczo-sportowa “Rajd Na Nogi Na zdrowie ścieżką III Harnasi” – informują przedstawiciele Stowarzyszenia Sókiczora.pl.

W tej kategorii są jeszcze dwa projekty dotyczące nie tylko Żywiecczyzny, ale Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego i cieszyńskiego jak “Siatkarskie mistrzostwa powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta na prawach powiatu Bielsko-Biała” (353 770 zł) oraz “PKO – Plenerowe Kino Objazdowe” (266 500 zł).

Link do głosowania: ebo.slaskie.pl/pub/vote/2

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
12 dni temu

głosuję za wyjściem podbeskidzia z tego fałszywego tworu zwanego województwem śląskim