Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Konfederacja z apelem o odrzucenie zmian w “ustawie covidowej”

Fot. Wolność Żywiec

Członkowie Konfederacji w całej Polsce sprzeciwiają się projektowi nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, czyli tak zwanej „ustawy covidowej”. Ich zdaniem nowe przepisy zapewnią bezkarność urzędniczą pod pretekstem walki z pandemią koronawirusa. W Żywcu miejscowi działacze Konfederacji wręczyli posłowi Kazimierzowi Matusznemu (PiS) apel o odrzucenie tego projektu.

Jak podkreślają członkowie Konfederacji projekt nowelizacji będą chcieli przyjąć posłowie PiS, którzy w Sejmie tworzą większość.

Wiemy, że rządzący będą chcieli uchwalić nowe przepisy już na najbliższym posiedzeniu Sejmu 16 – 17 września. Pod pretekstem walki z COVID-19 władza chce wprowadzić swoją całkowitą bezkarność i maksymalnie ograniczać nam swobody obywatelskie. Czują się całkowicie bezkarni, a teraz tę bezkarność chcą jeszcze uchwalić jako obowiązujące i chroniące ich prawo. Nasza Konfederacja nigdy nie zgodzi się na przyjęcie tak skandalicznych zapisów. Dlatego Konfederacja działa na pełnych obrotach i będzie w całej Polsce protestować przeciwko tym bandyckim przepisom! Nasi działacze między innymi odwiedzą biura poselskie, przede wszystkim posłów PiS-u, ale również pozostałych partii sejmowych, aby przedstawić konkretne argumenty przeciwko tej ustawie i namawiać do głosowania za jej odrzuceniem. Walczymy o odrzucenie tego projektu, a nasi posłowie, podczas posiedzenia Sejmu, zrobią co w ich mocy, by raz jeszcze zablokować haniebne przepisy legalizujące łamanie prawa przez urzędników! – podkreślają między innymi członkowie Konfederacji.

Wczoraj (14 września) działacze z Żywca udali się do biura poselskiego Kazimierza Matusznego (PiS), gdzie przekazali apel o odrzucenie projektu nowelizacji.

Apelujemy o minimum uczciwości i zagłosowanie przeciw tej ustawie! – podkreślają działacze Konfederacji z Żywca.

Fot. Wolność Żywiec

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bzyk
Bzyk
12 dni temu

Sprytny inwestor wykorzystał pandemię i prawo covidowe, by ominąć prawo budowlane. Rozpoczął budowę osiedla w Lesie Bemowskim i tłumacząc, że wybudowane domy będą służyły do odbywania kwarantanny.Inwestor. trochę się pośpieszył z budową – gdyby poczekał na uchwalenie tzw. projektu „bezkarność +” to mógłby wybudować co mu się żywnie podoba.

iks
iks
12 dni temu

żałosne towarzystwo

Sqlek
Sqlek
12 dni temu
Reply to  iks

Żałosny to jesteś Ty i twoje wszy. Nie mam zamiaru utrzymywać Ciebie bekarcie na socjalu , won do roboty bo zaraz pisiort każą Ci szczekac i tak będziesz robił.

Last edited 12 dni temu by Sqlek