Cieszyn Na sygnale

Trwa protest rolników. Liczcie się z utrudnieniami na “wiślance” i nie tylko (aktualizacja)

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Dziś wielki protest rolników. W związku z tym na drogach trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Rolnicy na DK81, czyli popularną wiślankę wyjechali ok. godz. 11.15. I trzeba powiedzieć wprost, zablokowali ruch na drodze. Obecnie nic nie wskazuje na zakończenie utrudnień dla kierowców. To oznacza jedno – trzeba uzbroić się w cierpliwość lub po prostu starać się ominąć “wiślankę”.

O godz. 14.00 korki niestety bowiem się nie zakończyły. Peleton bowiem mocno się rozciągnął na trasie, w związku z tym nieco paraliżuje ruch pozostałych pojazdów. Obecnie część ciągników jest już w Bąkowie skąd będzie jechać w kierunku Pawłowic. Trwa ustawianie całego peletonu w czym oczywiście pomagają służby. Ostrzegamy jednak, że poruszanie się DK81 na tej trasie będzie mocno utrudnione. Policja cały kontroluje sytuację zalecając objazdy.

godz. 15.40

Jak poinformowali nas cieszyńscy policjanci kolumna protestujących wyjechała już z powiatu cieszyńskiego. To oznacza koniec utrudnień na drogach w regionie. Kolumny jeszcze będę jechać po powiecie pszczyńskim, ale wkrótce i oni zakończą protest. Na szczęście protest rolników odbył się bezpiecznie – nie doszło na drogach powiatu cieszyńskiego dzięki również wsparciu cieszyńskich funkcjonariuszy do żadnych zdarzeń z udziałem rolniczych maszyn.

– Protest rolników przed momentem opuścił nasz powiat. Policja zabezpieczała przejazd ok. 300 przejeżdżających ciągników rolniczych. Cieszyńscy mundurowi dwukrotnie podjęli decyzję o zatrzymaniu kolumny i zwężeniu całości peletonu celem zmniejszenia utrudnień. Podczas przejazdu cieszyńska policja nie odnotowała żadnych dodatkowych wydarzeń – informuje  sierż. szt. Angelika Chałupka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maski opadły
maski opadły
16 dni temu

W Bydgoszczy protestujący rolnicy zostali potraktowani gazem.Według niepotwierdzonych informacji poszkodowani zostali także dziennikarze.Tak junta 13 grudnia przywraca praworządność ,gazem ,pałą i uchwałą .Za chwilę każą strzelać do rolników tak jak swego czasu do górników pod siedzibą JSW.Wprawę już mają.