Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Trzeci koncert Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zawoi Przysłop

Fot. GOK Stryszawa

Kolejny, trzeci już koncert w ramach 13. Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, odbędzie się w kościele św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop. Rozpocznie się on w niedzielę (10 lipca) o 17.00.

Zapowiada się kolejna ciekawa muzyczna uczta, ale tym razem nieco inna od dotychczasowych. W koncercie usłyszmy klasyczne utwory takich wykonawców jak Nicolaus Bruhns, Petr Eben, Josef Gabriel Rheinberger, Felix Mendelssohn Bartholdy czy Tomaso Antonio Vitali, które zagra na organach Jakub Woszczalski. Po raz pierwszy w tegorocznym festiwalu będzie można, jako instrumentu towarzyszącego, posłuchać skrzypiec, na których swoje umiejętności zaprezentuje Krzysztof Katana. Wstęp na to wydarzenie muzyczne będzie bezpłatne.

Zapowiadany koncert będzie przedostatnim w ramach festiwalu. Ostatni planowany jest 7 sierpnia o 17.00 w zabytkowym kościele drewnianym św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Z kolei partnerem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments