Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Trzy lata starań. Honorowi dawcy krwi ze zniżkami w Kolejach Śląskich

Od 1 lipca do końca roku posiadacze legitymacji „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu” będą mogli korzystać z atrakcyjnych zniżek na przejazdy Kolejami Śląskimi. – To wynik ponad trzech lat starań. I piękne podziękowania dla krwiodawców, których poświęcenie przecież nie ma ceny, bo pomaga ratować ludzkie życie – wskazuje Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Już 1 lipca zasłużeni honorowi dawcy w kasach Kolei Śląskich będą mogli kupić dobowy bilet sieciowy za symboliczną złotówkę, a miesięczny sieciowy bilet imienny za 10 złotych. Podstawą do skorzystania ze zniżki jest okazanie legitymacji „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, która jest nadawana przez ministra zdrowia po oddaniu co najmniej 20 litrów pełnej krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

To efekt decyzji, jaką 15 czerwca podjął Zarząd Województwa Śląskiego. Starania o to od marca 2019 roku czynili Andrzej Kinasiewicz, prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK i dyrektor tegoż oddziału. – To wielki sukces. Po Kolejach Mazowieckich i Małopolskich, Zarząd Województwa Śląskiego postanowił także docenić bezinteresowne i honorowe oddawanie krwi przyznając zniżki dla krwiodawców – zaznacza Bogdan Ogrocki. I dziękuje zarządowi województwa oraz radnym za jednomyślne głosowanie. – To dla nas bardzo wielkie wyróżnienie i dołożymy wszelkich starań, aby krwi w naszym województwie nigdy nie zabrakło – zapewnia.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
super
super
1 miesiąc temu

Piękna nazwa “Zasłużony dla zdrowia narodu”, ale problem gdyby krew miała być przetransportowana np. na Ukrainę. Przy takiej legitymacji chyba nie można ograniczać się do województwa jak mówi pan prezes.