Wydarzenia

Kredyty gotówkowe- jak wybrać najlepsze?

Nie da się ukryć, że kredyty gotówkowe to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, które oferowane są zarówno przez banki jak i przez instytucje pozabankowe. Jednocześnie warto zauważyć, że kredyty gotówkowe są maksymalnie zróżnicowane. W efekcie przeciętny kredytobiorca może się poczuć lekko zagubiony. Wobec tego jak wybrać dopasowany do siebie kredyt gotówkowy?

Określ i sprecyzuj swoje potrzeby

Kredyty gotówkowe nie są jednolitą kategorią produktów bankowych. Warto zauważyć, że mogą się one różnić nie tylko czasem trwania zobowiązania, ale także kwotą i dodatkowymi parametrami. Co więcej, każdy bank ma swoje zasady przyznawania wsparcia finansowego i zwykle dość skrupulatnie się ich trzyma. Wobec tego, by wybrać najlepszy i dopasowany do swoich potrzeb kredyt gotówkowy, warto na samym wstępie określić główne priorytety. Odpowiedzmy sobie na pytania:

  • Jaka kwota jest nam rzeczywiście potrzebna?
  • Na jaki okres czasu chcemy zaciągnąć dane zobowiązanie?
  • Czy interesują nad dodatkowe produkty bankowe i promocje?

Poznając odpowiedzi na wyżej wymienione pytania, jednocześnie dowiemy się, jakiego produktu finansowego najbardziej potrzebujemy. Być może świetnym rozwiązaniem okaże się szybki kredyt gotówkowy udzielany przez parabanki? Być może zależy nam na zobowiązaniu na pokaźną kwotę, którego udzieli nam bank? Warto więc przeanalizować wszystkie swoje potrzeby, a dopiero w dalszej kolejności przystąpić do porównywania ofert kredytów gotówkowych.

Na te wskaźniki zwróć uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego

Kredyty gotówkowe udzielane przez banki są maksymalnie różnorodne. Co więcej- jak zostało to już wspomniane- każdy bank ma swoją politykę udzielania tego typu zobowiązań. Wobec tego, zanim zdecydujemy się podpisać finalną umowę z bankiem odnośnie zaciągnięcia zobowiązania, warto uwzględnić kilka kwestii dodatkowych. Przede wszystkim, choć oprocentowanie faktycznie jest ważne, to jednak nie jest ono głównym wyznacznikiem najlepszego kredytu gotówkowego. Warto zwrócić uwagę także na:

  • prowizję za udzielenie kredytu – jest to nic innego jak jednorazowa opłata. Bank zwykle pobiera ją już podczas uruchomienia pożyczki. Warto wiedzieć, że prowizja może być równa 0%, a także i 20%.
  • Odsetki- głównie wysokość odsetek jest uzależniona od oprocentowania. Jednocześnie będą one rosły w momencie, kiedy nie będziemy regulować rat w terminie.
  • Ubezpieczenie- często banki wymagają również ubezpieczenia kredytu. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na nieprzewidziane sytuacje jak np. stara pracy. Wówczas to ubezpieczyciel ureguluje nasze zadłużenie. Niemniej jednak warto dowiedzieć się, o ile takie ubezpieczenie podwyższy nasze zobowiązanie.
  • Inne koszty, które również związane są z obsługą kredytu- to wszelakie dodatkowe opłaty, które również mają wpływ na finalną wysokość kredytu gotówkowego. Warto więc dokładnie się z nimi zapoznać, a także poznać ich kwoty. Wówczas będziemy w stanie oszacować wysokość raty i koszty całego kredytu gotówkowego.

Uwzględniając powyższe wskazówki, uda się nam wybrać najlepszy produkt finansowy.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Żadne kredyty, tylko gotówka, a jak kogoś nie stać to ma problem.

komunał do banału i jest komentarz
komunał do banału i jest komentarz
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Jeśli stać podszywacza na 300m chatę z bali, podszywacz nie powinien się wypowiadać w ogóle o kredycie bo nie wie jak połączyć kredyt z gotówką. Nie wie też komunalista jaki kto ma problem.
Gdyby podszywacz umiał czytać sens, no to by wyczytał w którymś miejscu, że nie jest to kredyt gotówkowy lecz “przyznawane wsparcie finansowe”.