Trzy mecze, trzy wygrane

Hokeiści Oceláři Trzyniec nie zwalniają tempa. W grupie D letniego turnieju Generali Česká Cup czerwono-biali rozegrali trzy mecze i we wszystkich zdobyli komplet punktów. Bohaterem ostatniej wygranej nad PSG Berani Zlín został Michal Kovařčík, autor hat-tricka.

Po czwartkowej wygranej 4:3 w Ostrawie, we wtorkowe popołudnie ekipa spod Jaworowego podejmowała w WERK Arenie popularnych i zawsze niewygodnych dla niej “Szewców” ze Zlína. Już w 1. minucie gry goście objęli prowadzenie po golu Jakuba Hermana. Z tego ciosu podopieczni trenera Václava Varaďy szybko się jednak otrząsnęli i ruszyli do natarcia. W 10. minucie wyrównał Erik Hrňa, ale na tym gospodarze nie poprzestali. W 15. minucie prowadzenie miejscowym dał Vladimír Dravecký a 60 sekund później było już 3:1, gdy do siatki tego dnia po raz pierwszy trafił Michal Kovařčík.

W drugiej tercji przyjezdni próbowali odrobić straty i ich starania przyniosły skutek w postaci kontaktowej bramki, którą w 31. minucie zdobył Tomáš Fořt. Jednak w trzeciej części gry skutecznością błysnął ponownie Michal Kovařčík, pakując krążek do siatki rywali w 46. i 52. minucie gry. Hat-trick utalentowanego napastnika dał zespołowi z Trzyńca pewne zwycięstwo 5:2.