Wydarzenia Bielsko-Biała

Trzydziestka wyjątkowych młodych. Nowa KRONIKA już w sprzedaży

Nowa Kronika już w sprzedaży! Szczególnie polecamy zestawienie trzydziestu przed trzydziestką: to nasza autorska lista młodych ludzi z regionu, którzy już mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia. Oni są przyszłością. Czy zawojują świat?

PONADTO W NUMERZE:

– PORÓWNALIŚMY PARAGONY, INFLACYJNA PĘTLA SIĘ ZACISKA
15,3 proc. w siedem miesięcy – o tyle wzrosły ceny podstawowych produktów w Bielsku-Białej. Reporterzy „Kroniki” porównali ceny w tym samym sklepie, tych samych artykułów, na podstawie paragonów z 11 stycznia i 11 sierpnia 2022 roku. Według Głównego Urzędu
Statystycznego inflacja w Polsce wynosi 15,5 procent, ale za cały rok.

– KRADNĄ MASŁO, SERY, WĘDLINY
Zakup podstawowych produktów spożywczych pożera dziś większą część domowego budżetu. Czy to dlatego słupki policyjnych statystyk dotyczących sklepowych kradzieży nagle wystrzeliły w górę?

– NIECHCIANI SPOŁECZNICY. ZOSTANĄ WYRZUCENI Z WŁASNEGO DOMU?
Przez dziesięciolecia o boisko Zapory dbały kolejne pokolenia społeczników. Teraz działacze klubu z Wapienicy o modernizacji boiska dowiadują się z mediów. – Za chwilę stadion, z którym od zawsze jest kojarzona Zapora, będzie dla nas niedostępny – mówią w klubie.

– NĘDZA NAD JEZIOREM
Okolica Jeziora Międzybrodzkiego, jednej z wielkich atrakcji regionu, przypomina zapyziały grajdołek. Środek lata, a nad wodą pustki. Zamiast nowoczesnego ośrodka, mamy do czynienia ze skansenem PRL-u.

– STRAŻNICY WIDZĄ WSZYSTKO
Nawet kiedy miasto zasypia, zawsze ktoś czuwa, aby nikomu nie stała się krzywda. Sprawdziliśmy, jak wygląda codzienna praca strażnika za konsolą monitoringu miejskiego. Nudy nie ma, ciągle coś się dzieje, na wszystko trzeba reagować.

– ROZBUDOWA ULICY KWIATKOWSKIEGO. WIADUKT DO ROZBIÓRKI
Dwa lata ma potrwać rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Wykonawca prac będzie musiał rozebrać istniejący
14-przęsłowy wiadukt.

– ELEKTRYKÓW PRZYBYWA
Do końca tego roku w Bielsku-Białej miało powstać 41 nowych ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Już wiadomo, że tyle nie powstanie, bo zmieniły się przepisy określające zasady budowy takich instalacji. Co jednak ważniejsze – nie są jeszcze potrzebne.

– ARTYSTKA ODRĘBNA
Zmarła Natalia Lach-Lachowicz. Jej prace należą do kanonu polskiej neoawangardy. Pochodziła z Żywca, przez wiele lat mieszkała w Bielsku-Białej. Miała 85 lat.

– SZKOŁA ODDANA                                                                                                                                                                                                           Radni powiatu żywieckiego zdecydowali o przekazaniu Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Żywcu do prowadzenia przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie zgadza się z tym część nauczycieli, których o sytuacji poinformowano… dzień przed głosowaniem radnych!

– PIECOWE KONSULTACJE                                                                                                                                                                                             Do 23 sierpnia mają potrwać w województwie małopolskim konsultacje w sprawie propozycji mieszkańców przesunięcia terminów na wymianę pieców. Mają one zostać uwzględnione przy poprawianiu tzw. uchwały antysmogowej przez sejmik województwa.

Ponadto świeża najnowszych lokalnych wiadomości. Zapraszamy do lektury. Czekamy w kioskach, supermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie na www.prasabeskidzka.pl

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments