Trzyniec liderem, Chmielewski znów z golem

Hokeiści Oceláři Trzyniec w piątek pokonali w WERK Arenie HC Ołomuniec i umocnili się na czele tabeli Tipsport Extraligi. Kolejnego gola w tym roku zapisał na swoje konto, będący w gazie Aron Chmielewski.

W pierwszej tercji to rywale wyszli na prowadzenie. W 6. minucie na listę strzelców wpisał się Petr Strapáč, ale tak naprawdę zagrany przez niego krążek do własnej bramki nieszczęśliwie skierował Vladimír Dravecký. Gospodarze próbowali pokonać Branislava Konrada, ale bramkarz zespołu z Ołomuńca spisywał się znakomicie.

Dopiero w drugiej tercji sposób na golkipera “Kogutów” znalazł Petr Vrána. Grający w przewadze jednego zawodnika “Stalownicy” rozklepali defensywę przeciwnika w 23. minucie, gdy Martin Růžička zagrał do Tomáša Marcinko a ten wystawił krążek kapitanowi ekipy spod Jaworowego. Więcej bramek w tej części gry kibice już nie zobaczyli.

Losy wyrównanej i emocjonującej batalii rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie. W 47. minucie Aron Chmielewski otrzymał precyzyjne podanie przed bramkę od Ondřeja Kovařčíka i w popisowy sposób przechytrzył bramkarza zespołu gości. W ostatniej sekundzie meczu wynik na 3:1 ustalił Tomáš Marcinko, posyłając krążek z własnej połowy lodowiska do opuszczonej bramki.