Trzyniec mistrz!

Po raz piąty z rzędu tytuł mistrza Czech trafia pod Jaworowy! W decydującym, siódmym meczu serii finałowej play-off Oceláři Trzyniec pokonali po dogrywce 2:1 Dynamo Pardubice, wygrywając walkę o Puchar Masaryka w stosunku 4:3.

Niedzielny pojedynek, rozgrywany w Pardubicach, przyniósł mnóstwo emocji. Mimo ogromnej przewagi gospodarzy, po upływie regulaminowego czasu gry, na tablicy wyników widniał remis 1:1. Oba gole padły w drugiej tercji. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Petr Vrána, który zmienił tor lotu krążka uderzonego z dystansu przez Kundrátka. Wyrównał na 6 sekund przed końcem tercji Ondřej Vála.

Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, dopiero w drugiej David Cienciala (na zdjęciu) dał “Stalownikom” zwycięstwo i tytuł mistrzowski, zdobywając gola w 84. minucie gry. Ekipa spod Jaworowego wygrała mistrzostwo Czech po raz piąty z rzędu!