Sport Cieszyn

Trzyniec mistrz!

Oceláři Trzyniec mistrzem Czech!!! Ekipa spod Jaworowego w szóstym meczu serii finałowej play-off hokejowej Extraligi pokonali w WERK Arenie 4:2 Bílí Tygři Liberec i dokładnie w takim samym stosunku wygrali całą rywalizację.

W pierwszej tercji oba zespoły toczyły wyrównany bój. Jako pierwsi gola zdobyli goście. W 11. minucie Lukáš Derner strzelił w kierunku bramki i choć była to próba niecelna to nieszczęśliwie własnego golkipera pokonał Petr Vrána. Nie minęły jednak dwie minuty a ten sam zawodnik wyrównał wykorzystując świetną asystę Valdimira Rotha. Remis 1:1 utrzymał się do pierwszej przerwy.

W drugiej tercji znów gra była wyrównana, a sam scenariusz tej części spotkania podobny do pierwszej. Tym razem jednak na prowadzenie wyszli gospodarze po ładnym uderzeniu Davida Ciencialy w 31. minucie meczu. Chwilę później było już 2:2, gdy gola dla “Białych Tygrysów” strzelił Tyler Redenbach.

Ku radości wypełnionej po brzegi WERK Areny w trzeciej tercji do bramki trafiali już tylko podopieczni trenera Václava Varaďy. W 57. minucie ładną akcję sfinalizował Vladimir Roth, a w 59. minucie do opuszczonej przez Romana Willa libereckiej bramki krążek skierował Ethan Werek.

– Pięć lat jestem w Trzyńcu, grałem już w trzech finałach i w końcu udało się wygrać tytuł mistrzowski. Cieszę się, że trener dawał mi dużo szans w tym sezonie, dzięki czemu mogłem dołożyć cegiełkę do tego sukcesu. Myślę, że za to zaufanie odpłaciłem się trenerowi dobrą grą i pomogłem drużynie osiągnąć znakomity wynik. Cieszę się ogromnie, bo jest to spełnienie mojego marzenia. Teraz jest czas na świętowanie, ale też na to, by pomyśleć o przyszłości. Mam ważny kontrakt i zostaję w Trzyńcu. Szczęście jest zresztą podwójne, bo jutro żona rodzi syna. Na dziś zadanie wykonane, a jutro czeka naszą rodzinę kolejne, co też będzie swoistym mistrzostwem – powiedział po spotkaniu szczęśliwy Aron Chmielewski, polski hokeista w barwach Oceláři Trzyniec.

google_news