Trzyniec na zero z tyłu

Hokeiści Oceláři Trzyniec w efektowny sposób zakończyli zasadniczy sezon rozgrywek Tipsport Extraligi. Po wtorkowym zwycięstwie 4:0 na lodzie lidera z Liberca, w piątkowy wieczór “wyzerowali” Škodę Pilzno.

Ekipa spod Jaworowego szybko ruszyła do natarcia i już w 3. minucie wynik meczu otworzył Martin Růžička. W 14. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Matěj Stránský, najlepszy strzelec czerwono-białych, więc na pierwszą przerwę trzyniecka drużyna zjeżdżała z dwubramkową zaliczką.

W drugiej tercji kibice w WERK Arenie nie zobaczyli gola. Na tafli trwała wyrównana walka, ale wszystkie ofensywne zapędy obu zespołów skutecznie studzili bramkarze. Podobnie było w trzeciej tercji, w której goście usilnie próbowali trafić do siatki a miejscowi skutecznie się bronili. Dopiero na minutę przed końcem zawodów bracia Michal i Ondřej Kovařčík rozmontowali defensywę rywali i ten drugi ustalił rezultat spotkania na 3:0. Warto wspomnieć, że bramkarz Oceláři Trzyniec Jakub Štěpánek po raz drugi z rzędu zachował czyste konto, potwierdzając znakomitą formę.

Nagrodą dla czerwono-białych za zwycięstwo jest drugie miejsce w tabeli na końcu sezonu zasadniczego i świetna pozycja wyjściowa w rozgrywkach play-off, które rozpoczną się w Trzyńcu 18 marca. Ponadto podopieczni trenera Václava Varad’y zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach Champions Hockey League w sezonie 2020/21.