Trzyniec po raz drugi w euforii

Hokeiści Oceláři Trzyniec pokonali 3:0 Adler Mannheim w 2. kolejce hokejowej Ligi Mistrzów. Katem drużyny z Niemiec został Martin Růžička, autor hat-tricka.

W odróżnieniu od piątkowej potyczki z Duńczykami, niedzielny pojedynek z Adler Mannheim był zdecydowanie trudniejszy dla gospodarzy. Obie drużyny stworzyły bardzo wyrównane i szybkie widowisko, jednak ekipa spod Jaworowego zaprezentowała zdecydowanie lepszą skuteczność. Wszystkie trzy gole dla zespołu z Trzyńca padły po bardzo składnych, efektownych akcjach. Wszystkie wykończył wspomniany Martin Růžička, który dokładał gola rywalom w każdej z trzech tercji – w 4., 33. i 47. minucie gry. Szczególnie drugie trafienie było cenne, gdyż Oceláři w momencie jego zdobycia grali w osłabieniu. Trzeba również dodać, że świetnie w bramce miejscowych spisywał się Šimon Hrubec.

Dzięki wygranej zespół z Trzyńca otwiera tabelę grupy D Champions Hockey League.