Trzyniec traci pozycję lidera

Oceláři  Trzyniec przegrali w WERK Arenie 2:5 z BK Mladá Boleslav w meczu 39. kolejki hokejowej Tipsport Extraligi. Spotkanie podopiecznym trenera Václava Varaďy po prostu nie wyszło.

Lider od początku grał chaotycznie i nieskutecznie, co wykorzystali skuteczni do bólu goście. Już po pierwszej tercji drużyna BK Mladá Boleslav prowadziła 1:0 po trafieniu Martina Látala, który w 18. minucie gry sprytnie zmienił kierunek lotu krążka uderzonego w kierunku bramki. Cztery minuty po zmianie stron na tablicy wyników widniał już rezultat 0:2. Tym razem Lukáš Žejdl wykorzystał szybki kontratak przyjezdnych i Šimon Hrubec musiał wyciągać “gumę” z bramki. Nadzieję na odwrócenie losów spotkania dał na moment Aron Chmielewski, zdobywając gola kontaktowego w 36. minucie gry. Polski napastnik wykorzystał znakomitą asystę Michala Kovařčíka, ale radość czerwono-białych nie trwała długo, gdyż 120 sekund później prowadzenie gości podwyższył Pavel Kousal.

Przełomowym momentem była 15. sekunda trzeciej tercji, w której rywale trzynieckiej drużyny zdobyli czwartego gola. David Němeček pięknie trafił pod poprzeczkę i już wtedy było wiadomo, że ekipa spod Jaworowego punktów w tym meczu nie wywalczy. Zwłaszcza, że w 51. minucie ponownie sposób na bramkarza “Stalowników” znalazł Pavol Skalický. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie, które zaliczył w końcówce zawodów Martin Růžička. Porażka 2:5 sprawiła, że Oceláři opuścili fotel lidera tabeli.