Sport

Trzyniec wygrywa derby i ma lidera!

Derbowy mecz 21. kolejki hokejowej Tipsport Extraligi, pomiędzy Oceláři Trzyniec a Vítkovice Ostrawa był fantastycznym widowiskiem. Komplet widzów w WERK Arenie mógł cieszyć się z efektownego zwycięstwa gospodarzy.

Od początku mecz toczony był w zawrotnym tempie. Obie drużyny atakowały i stwarzały dużo okazji do zdobycia gola. Jednak mimo ofensywnej gry, kibice długo musieli czekać na otwarcie wyniku spotkania. Dopiero na dwie minuty przed końcem drugiej tercji sposób na pokonanie bramkarza rywali znalazł Ethan Werek. Po zdobyciu przez ekipę spod Jaworowego bramki, na lód poleciały setki pluszaków. To dar od fanów Oceláři dla podopiecznych fundacji “Uśmiech dla ciebie”.

W trzeciej tercji znów trwała obustronna wymiana ciosów, ale do bramki trafiali tylko czerwono-biali. W 49. minucie ponownie do siatki krążek skierował Ethan Werek. Kanadyjski napastnik zespołu z Trzyńca zaliczył także asystę przy golu w 59. minucie, którego zdobył Vladimír Dravecký, pakując “gumę” do pustej bramki i ustalając wynik derbowej konfrontacji na 3:0.

Dzięki wygranej hokeiści Oceláři wyszli na prowadzenie w ligowej tabeli.