Trzyniec wygrywa w dogrywce i jest krok od finału

Dwie minuty do końca meczu i wynik 1:3. Ktoś uwierzy, że da się tą beznadziejną sytuację zmienić? Hokeiści z Trzyńca uwierzyli i są jeden krok od wielkiego finału!

Trzeci mecz półfinału play-off hokejowej Tipsport Extraligi zaczął się dla obrońców tytułu fatalnie. Już w 2. minucie Miloš Kelemen trafił do siatki i gospodarze objęli prowadzenie. Na kolejne trafienie kibice czekali do 28. minuty, gdy prowadzenie ekipy BK Mladá Boleslav podwyższył Maris Bičevskis. Czerwono-biali, którzy rozgrywali dobre spotkanie, ale byli nieskuteczni, trafili między słupki dopiero w trzeciej tercji. Kapitan Petr Vrána (na zdjęciu) posłał krążek do siatki w 42. minucie ale po siedmiu minutach odpowiedział Oscar Flynn i było 1:3. Ostatnie dwie minuty to był jednak popis “Stalowników”. W 59. minucie, w odstępie zaledwie 17 sekund Erik Hrňa i Petr Vrána doprowadzili do remisu 3:3.

Do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebna zatem była dogrywka. W niej “złotego gola” strzelił Erik Hrňa i zespół spod Jaworowego objął prowadzenie w serii półfinałowej 3:0. Jeśli jutro wygra czwarty mecz, będzie grał w finale.