Trzynieccy hokeiści wyrównali serię finałową. Będzie siódma bitwa

W rozegranym dziś szóstym meczu finału play-off Tipsport Extraligi hokeiści Oceláři Trzyniec pokonali przed własną publicznością Dynamo Pardubice 4:1 i zrównali stan rywalizacji. Decydujący bój o Puchar Masaryka zostanie rozegrany w niedzielny wieczór w Pardubicach.

Mistrzowie Czech, by myśleć o kolejnej obronie tytułu, musieli w WERK Arenie pokonać faworyzowanego rywala. Zrobili to w znakomitym stylu, rozgrywając jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Już po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:0, choć mogli nawet wyżej. Wynik w 14. minucie otworzył pięknym strzałem Martin Růžička, a w 16. podwyższył go Patrik Hrehorčák.

W drugiej odsłonie czerwono-biali ponownie trafili do siatki. W 30. minucie krążek między słupki posłał kapitan trzynieckiego zespołu Petr Vrána, na co goście nie potrafili odpowiedzieć. Szczelna defensywa “Stalowników” poddała się dopiero w trzeciej tercji, gdy w 57. minucie Robert Kousal dał Dynamu nadzieję na odrobienie bramkowego deficytu. Jednak po wycofaniu przez pardubicką drużynę bramkarza, w 59. minucie strzałem spod bandy po wyłuskaniu “gumy”, niemal przez całą długość tafli, popisał się Patrik Hrehorčák, ustalając rezultat spotkania na 4:1.

Stan finałowej rywalizacji brzmi 3:3. O tytule mistrza Czech zadecyduje zatem ostatni, siódmy mecz, który zostanie rozegrany w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 19:00 w Pardubicach.