Sport Cieszyn

Trzynieccy hokeiści z awansem w CHL

Wygraną z Aalborg Pirates hokeiści Oceláři Trzyniec zapewnili sobie awans do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów (Champions Hockey League). W środowy wieczór czerwono-biali zdominowali rywali, wygrywając pewnie 4:0.

Od pierwszych minut spotkania gospodarze narzucili swoje warunki gry. Pierwszą tercję wygrali 2:0. W 7. minucie krążek do siatki skierował Viliam Čacho, a w 15. wynik podwyższył rozgrywający świetną partię Libor Hudáček (gol + 2 asysty). Przeciwnicy praktycznie w tej części meczu nie zagrażali bramce mistrzów Czech.

Duńczycy nieco lepiej zaprezentowali się w drugiej tercji, gdy nacisnęli miejscowych, ale ci świetnie bronili. Dodatkowo zapał gości ostudził w 35. minucie Petr Vrána, podwyższając prowadzenie “Stalowników” na 3:0. Trzecia część spotkania to już była formalność a ostateczny rezultat jednostronnego pojedynku ustalił w 53. minucie Miloš Roman. Warto dodać, że prawie 12 minut na lodzie spędził reprezentant Polski w barwach Oceláři Kamil Wałęga.

– Przystąpiliśmy do tego spotkania z zamiarem zwycięstwa i kontynuacji naszej dobrej passy. Cel osiągnęliśmy, co bardzo cieszy. Dla mnie te rozgrywki to wielka sprawa, bo właśnie w Lidze Mistrzów dostaję więcej szans na grę, spędzam na lodzie więcej czasu, co staram się wykorzystać, by pokazać się trenerom z jak najlepszej strony. Dodatkowo zdobyłem w tych rozgrywkach swoją debiutancką bramkę dla klubu z Trzyńca i mam nadzieję, że nie ostatnią – powiedział po wygranym spotkaniu polski zawodnik.

Dzięki wygranej z Aalborg Pirates mistrzowie Czech awansowali do fazy play-off Champions Hockey League.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments