Trzyniecka twierdza wciąż niezdobyta

W 6. kolejce hokejowej Tipsport Extraligi Oceláři Trzyniec pokonali po wyrównanym meczu Bílí Tygři Liberec 5:2. Była to trzecia, ligowa wygrana ekipy spod Jaworowego przed własną publicznością w bieżących rozgrywkach, co oznacza, że WERK Arena nadal jest twierdzą nie do zdobycia.

Dwie pierwsze tercje zakończyły się remisem po 1:1. Wynik meczu w 3. minucie otworzyli goście, a do siatki trafił Adam Dlouhý. Niecałe 180 sekund później wyrównał imponujący skutecznością w tym sezonie Tomáš Marcinko. W drugiej tercji sytuacja się odwróciła. Najpierw, w 26. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Martin Adamský, dając prowadzenie gospodarzom, a tuż przed drugą przerwą bramkę wyrównującą zdobył Martin Bakoš.

O końcowym rezultacie tego znakomitego spotkania zadecydowała trzecia tercja, w której gole zdobywali tylko Oceláři. Jiří Polanský i Vladimír Svačina zapewnili drużynie z Trzyńca dwubramkową zaliczkę, a gdy w końcówce zespół z Liberca wycofał bramkarza do pustej bramki trafił Martin Růžička, dobijając rywala i pieczętując wygraną ekipy z Werk Areny.

Dzięki wygranej z “Białymi Tygrysami” podopieczni trenera Václava Varaďy awansowali na 2. pozycję w tabeli. Kolejny mecz Oceláři Trzyniec rozegrają już w najbliższą sobotę (23 września o godz. 17.00), gdy przed własną publicznością podejmą Vervę Litvínov.

Oceláři Trzyniec – Bílí Tygři Liberec 5:2
0:1 Adam Dlouhý (3)
1:1 Tomáš Marcinko (6)
2:1 Martin Adamský (26)
2:2 Martin Bakoš (39)
3:2 Jiří Polanský (45)
4:2 Vladimír Svačina (57)
5:2 Martin Růžička (60)