Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Turniej Czterech Skoczni: Kubacki – 3., Żyła – 5., Wolny – DSQ

Fot. Poglądowe/ z przekazu Eurosportu (KM)

Wystartował 68. Turniej Czterech Skoczni.  Zawodnicy rywalizowali dzisiaj w Oberstdorfie. Wszyscy polscy skoczkowie awansowali do konkursu, choć w eliminacjach prezentowali się różnie.

W I serii rozgrywanej systemem KO (w parach) Maciej Kot zmierzył się z Viktorem Polaskiem, Kamil Stoch z Mackenzie Boyd-Clowesem, Dawid Kubacki z Michaelem Hayboeckiem, a Piotr Żyła z Andersem Haare. I był też “bratobójczy” pojedynek Jakub Wolny – Stefan Hula. Podopieczni trenera Michala Doleżala byli lepsi od rywali i awansowali do finałowej trzydziestki. Znalazło się w niej pięciu biało-czerwonych. Z duetu Hula – Wolny lepszy był ten drugi, ale został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.  I szansę dostał Hula.

Po pierwszej serii najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki zajmując 4 miejsce (132 m), w drugim skoku osiągnął 133 m i awansował na najniższy stopień podium. Piotr Żyła z ósmej lokaty przesunął się na piątą (132 m i 129 m). Słabiej niż oczekiwano wypadł Kamil Stoch. Lider ekipy biało-czerwonych musiał zadowolić się dopiero 19 miejscem (124,5 m i 130,5 m). Maciej Kot był 28. (124, 5 m i 117,5 m), a Stefan Hula – 30. (113, 5 m i 124, 5 m).

Konkurs numer 2 zostanie rozegrany tradycyjnie w Nowy Rok na Grosse Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen. Zostanie poprzedzony sylwestrowymi treningami i kwalifikacjami.

 

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments