Turniej królewskiej gry z Olimpią Goleszów

W niedzielę, 17 marca odbył się 51. Turniej Szachowy Mokate.

Uczestnicy rozegrali partie błyskawiczne w dziewięciu rundach systemem szwajcarskim. Na liście startowej zapisanych zostało 93. zawodniczek i zawodników. Na podium szachowych zawodów rozegranych w Gminnym Ośrodku Kultury ostatecznie znaleźli się kolejno: Jerzy Kyć (TSz Skoczek Sędziszów Małopolski), Bartłomiej Niedbała (Strzelec Strzelce Opolskie), Vojtěch Zwardoň (Beskydská Šachová Škola z.s. Frýdek-Místek). Wśród pań czołowe miejsca zajęły: WIM Martyna Wikar (LKSz GCKiP Czarna), Kinga Lajdamik (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny), WCM Zuzanna Adamczyk (Strzelec Strzelce Opolskie).

Najlepszymi zawodnikami reprezentującymi powiat cieszyński byli: pierwszy w swojej kategorii i 9. łącznie junior Mateusz Macura oraz Janusz Raszka, który wygrał klasyfikację 65+, a w „generalce” był 25.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe Olimpia Goleszów, przy ścisłej współpracy z Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie oraz Gminą Goleszów.