Wydarzenia Bielsko-Biała

Twórcy i animatorzy kultury powiatu bielskiego nagrodzeni | ZDJĘCIA

Podczas uroczystej gali, która miała miejsce na dziedzińcu Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, starosta Andrzej Płonka i Józef Herzyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje i wyrazy uznania animatorom życia kulturalnego lokalnej społeczności powiatu bielskiego.

– Kultura jest tym, co buduje naszą tożsamość. Aby te korzenie mogły istnieć potrzebujemy państwa, czyli artystów i animatorów. Bez waszych talentów, zaangażowania, starań, miłości do kultury i sztuki tak naprawdę nie byłoby wzorców, z których mogą czerpać młodzi ludzie – mówił starosta bielski Andrzej Płonka.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia ministerialnego wyróżnienia. Dyplom honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Marian Wojtusiak, choreograf i instruktor tańca Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Rybarzowice”. To uhonorowanie ponad półwiecznego związku z tańcem, śpiewem i folklorem!

Wyróżnienia Animator Kultury 2022 otrzymali:

• Sebastian Frączek – za wyjątkową działalność artystyczną w zespole wokalno-instrumentalnym „Vocalis” z Janowic oraz edukację muzyczną wśród mieszkańców powiatu bielskiego (gmina Bestwina),
• Kacper Wójtowicz – za wyjątkową działalność artystyczną oraz edukację muzyczną wśród dzieci i młodzieży z powiatu bielskiego (gmina Bestwina),
• Mateusz Dubiel – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki klasycznej oraz promocję powiatu na arenie międzynarodowej (Buczkowice)
• Dominika Paszek – za wieloletnią działalność artystyczną i edukację plastyczną dzieci i młodzieży powiatu bielskiego oraz długoletnią pracę zawodową w POPP ART. w Czechowicach-Dziedzicach,
• Romuald Romańczyk – za wieloletnią działalność artystyczną oraz rozwój sztuk plastycznych wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców z powiatu bielskiego (Czechowice-Dziedzice),
• Katarzyna Żaczek – za działalność artystyczną oraz rozwój sztuk plastycznych wśród dzieci i młodzieży z powiatu bielskiego (Jasienica),
• Krzysztof Przemyk – za działalność artystyczną w dziedzinie muzyki chóralnej oraz współorganizację imprez kulturalnych i warsztatów na terenie gminy oraz powiatu (Jasienica),
• Dorota Gogler – za wieloletnią działalność artystyczną, rozwój sztuk plastycznych i rękodzieła wśród dzieci i młodzieży na terenie gminy i powiatu (Jaworze),
• Stanisław Sojka – za wieloletnią działalność artystyczną w Orkiestrze Dętej Glorieta oraz rozwój edukacji muzycznej wśród mieszkańców powiatu bielskiego, w szczególności gminy Jaworze,
• Bartłomiej Jurzak – za podejmowanie szeregu inicjatyw kulturalnych w gminie Kozy oraz edukację historyczną mieszkańców gminy i powiatu,
• Anna Czaplińska-Syjota – za wieloletnią działalność kulturalną, organizację imprez kulturalnych oraz rozwój muzyczny mieszkańców gminy i powiatu (gmina Kozy),
• Krystyna Mirocha – za całokształt pracy artystycznej oraz wieloletnią działalność na rzecz kultywowania tradycji i folkloru lachów koziańskich wśród mieszkańców powiatu bielskiego (Kozy),
• Lucyna Dwornik – za całokształt działalności zawodowej w sołectwie Czaniec oraz organizację życia kulturalnego mieszkańców gminy Porąbka i powiatu bielskiego (gmina Porąbka),
• pastor Jan Byrt – za wieloletnią działalność kulturalną, organizację imprez charytatywnych oraz promowanie tradycji regionalnych wśród mieszkańców powiatu bielskiego (Szczyrk),
• Mieczysław Stec – za wieloletnią działalność kulturalną, kultywowanie tradycji góralskich oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży w powiecie bielskim, w szczególności w gminie Szczyrk,
• Janusz Korczyk – za całokształt pracy artystycznej oraz wieloletnią działalność na rzecz kultywowania tradycji i folkloru gminy Wilamowice, pośród mieszkańców powiatu bielskiego (Wilamowice),
• Maciej Derbin – za współorganizację imprez kulturalnych oraz działalność charytatywną wspierającą dzieci i osoby niepełnosprawne z gminy Wilamowic,
• Adam Adamczyk – za wieloletnią działalność artystyczną w Gminnej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej oraz rozwój edukacji muzycznej wśród mieszkańców powiatu bielskiego, w szczególności w gminie Wilkowice,
• Barbara Adamiec – za wieloletnią działalność artystyczną, kulturalną oraz edukację plastyczną dzieci i młodzieży powiatu bielskiego, w szczególności w gminie Wilkowice

Wyróżnienia otrzymali również bibliotekarze:
• Monika Wantoła – za wyjątkowy wkład w rozwój czytelnictwa, edukację dzieci i młodzieży oraz podejmowanie innowacyjnych inicjatyw w Gminnej Bibliotece Publicznej w Buczkowicach,
• Grażyna Szlagor – za upowszechnianie i rozwój czytelnictwa wśród mieszkańców powiatu bielskiego oraz wieloletnią pracę zawodową oraz kreowanie pozytywnego wizerunku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce,
• Marta Mańdok-Bury – za wieloletnią pracę zawodową, realizację wielu kreatywnych inicjatyw edukacyjnych w zakresie zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie,
• Joanna Wrońska – za wyjątkowe zaangażowanie w pracę bibliotekarską, prowadzenie warsztatów, bloga czytelniczego oraz podejmowanie szeregu inicjatyw rozwijających Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie – w którym uczestniczyli m.in. zaproszeni goście: poseł Przemysław Drabek, radna wojewódzka Ewa Żak, wójtowie i burmistrzowie, a także przedstawiciele władz powiatowych: Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kamiński, wicestarosta bielski, Barbara Adamska, członek zarządu, Dorota Nikiel członek zarządu oraz radni powiatowi – umilił Zespół Regionalny „Porąbczanie ” oraz trio The Threex.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edi
Edi
7 miesięcy temu

Porażka powiatu na zdjęciach człowiek zakręcony po AA TRAGEDIA