Wydarzenia Sucha Beskidzka

Uczcili jubileusz 40-lecia koronacji obrazu

Fot. Joanna Adamik/Kuria Krakowska

Niezwykle hucznie mieszkańcy Makowa Podhalańskiego uczcili 40. rocznicę koronacji koronami papieskimi obrazu Matki Boskiej Opiekunki i Królowej Rodzin, będącego dla miejscowej parafii niczym skarb. W uroczystościach jubileuszowych wziął udział metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

W trakcie nabożeństwa arcybiskup przypomniał, że wizerunek Matki Boskiej Opiekunki i Królowej Rodzin od momentu pojawienia się w makowskiej świątyni (trafił do niej w 1590 roku) otaczany jest czcią, a wierni wznoszą przed nim swoje prośby i błagania. – Karol Wojtyła zapragnął ukoronować obraz Makowskiej Pani. Podczas wizytacji błagał, by sprawiła że procesja Bożego Ciała wyjdzie na ulice Krakowa i na Rynek. Maryja wysłuchała jego próśb. Jako Ojciec Święty, Jan Paweł II ukoronował makowski wizerunek 10 czerwca 1979 roku – przypomniał Marek Jędraszewski.

Makowianie sumiennie przygotowali się do jubileuszu. Przyjmowali w domach kopie obrazu Matki Boskiej Makowskiej. – Dla wszystkich przyjmujących obrazy były to zapewne dni szczególnej łaski i odnowy więzów miłości małżeńskiej i rodzinnej. Więzów, bez których nie może się ostać żadna rodzina, żadne społeczeństwo, żaden naród – mówił do wiernych arcybiskup. Po nabożeństwie metropolita przyjął kopie obrazu, które brały udział w rocznej peregrynacji po dekanacie makowskim i poświęcił obraz jubileuszowy, przedstawiający scenę Koronacji Obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin przez Ojca Świętego Jana Pawła II, autorstwa makowskiego artysty Wiesława Kwaka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob
1 rok temu

Już nigdzie nie chcą przyjmować tego obrońcy czarnych pedofilów tylko Maków jeszcze nie zmądrzał!!!! Ta na zdjęciu z “maślanymi oczyma wkrótce zostanie wezwana na nauki do “wielebnego”!!!!