Wydarzenia Bielsko-Biała

Uczniowie bielskiego „Ogrodnika” na podium ważnego konkursu

Zdjęcia: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielsku-Białej

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielsku-Białej zajęli trzecie miejsce w finale konkursu „Polska wieś w Europie”, zorganizowanego w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy.

– Szkołę reprezentowali Justyna Kochanowska, Bartosz Wajdzik i Jakub Moćka. Drużynę do konkursu przygotowywała Katarzyna Sajdak, a w warszawskim finale uczniowie byli pod opieką Łukasza Wojtasa i Moniki Wójcickiej – mówi Stanisław Pięta, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Finał odbył się w dniach od 18 do 19 kwietnia. Wzięło w nim udział dziesięć najlepszych zespołów, wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród 63 szkół rolniczych, prowadzonych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Warunkiem poradzenia sobie z trudnymi pytaniami była znajomość zagadnień z zakresu rolnictwa i Unii Europejskiej.

– Drużyna z Bielska-Białej zajęła trzecie miejsce. Tym samym, oprócz indywidualnych nagród pieniężnych, zapewniła sobie wyjazd studyjny do Brukseli – relacjonuje Stanisław Pięta.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Czesław Siekierski, minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa, którzy objęli konkurs honorowym patronatem.

„Polska Wieś w Europie” to konkurs wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych, którego celem jest promocja wiedzy o nowoczesnym rolnictwie w Unii Europejskiej oraz o samej Unii Europejskiej. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

google_news